Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, 5 czerwca zorganizowała spotkanie z Aleksandrą Piotrowską. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Aleksandra Piotrowska jest znanym i cenionym doktorem psychologii, pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli do 2018 roku współpracowała jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich.
Spotkanie w gorzyckiej bibliotece zorganizowano w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat”. Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania był wpływ książki na rozwój fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny dzieci i młodzieży. Aleksandra Piotrowska mówiła o tym „Dlaczego warto czytać dzieciom”. Czytanie dzieciom ćwiczy spostrzegawczość i zdolność koncentracji uwagi, powinno wyrabiać się w dzieciach nawyk czytania i dbać o to, by w domu zawsze była pod ręką dobra książka. Wspólne czytanie umacnia także więzi emocjonalne między rodzicami, a ich pociechami. Znana psycholog poświęciła sporo uwagi kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Nasz gość mówił o tym, co wpływa na pogorszenie kondycji psychicznej, jak rodzice mogą walczyć z tym problemem. Jaki wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka ma nadużywanie smartfonów. Aleksandra Piotrowska wskazała zagrożenia związane ze wzrostem liczby godzin ekranowych, czynniki sprzyjające uzależnieniom i co powinien zrobić rodzic, aby przeciwdziałać uzależnieniom. Słuchacze aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wypracowanymi metodami wychowawczymi.
Po spotkaniu w gorzyckiej książnicy Aleksandra Piotrowska podpisała się na pamiątkowej szybie, na której swoje autografy składają wszyscy znakomici goście zaproszeni przez bibliotekę. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z panią psycholog.