Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Nie możemy się niestety z Wami spotkać, dlatego w tym dniu czytamy Wam bajki.

(więcej…)

Informacja

Dzieje Świeligowa

Gorzycka książnica wzbogaciła księgozbiór regionalny o monografię „Historia Świeligowa”. Dziękujemy autorowi panu Romanowi Nyklewiczowi za osobiście podarowaną pozycję.

Z miłości do EKO

Bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich uczestniczyła w organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Bibliotece Pomysłów pod hasłem „Eko od dziecka”. Nasza biblioteka otrzymała książkę i budkę lęgową dla ptaków, która została zamontowana przy naszej książnicy

Dzień Kobiet z biblioteką

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet biblioteka przygotowała niespodziankę.

Wszystkie panie, które w dniach 1-5 marca 2021 r. wypożyczą przynajmniej jedną książkę otrzymają kupon upoważniający do udziału w losowaniu nagrody niespodzianki.  Ilość kuponów jest ograniczona. Losowanie nagrody odbędzie się 8 marca. Zwyciężczyni o wygranej zostanie poinformowana  telefonicznie. Zapraszamy serdecznie! (więcej…)

Informacja

62/594-14-35  nowy numer telefonu w filii bibliotecznej we Wtórku.

62/ 594-14-36 nowy numer telefonu w filii bibliotecznej w Wysocku Wielkim.

 

Randka z książką

KONKURS

Konkurs fotograficzny „Error_2k02…”

 

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Error_ 2k02…” organizowanym przez Dział Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. (więcej…)

Podsumowanie pracy bibliotek

Choć rok 2020 był trudnym czasem i wielu z nas ograniczał w swoich działaniach, Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne na niektórych swoich płaszczyznach nie zwalniały. (więcej…)

Uwaga

Świąteczny konkurs fotograficzny

Wraz w początkiem grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich ogłosiła świąteczny konkurs fotograficzny „Książka w świątecznej scenerii”. Konkurs poległ na wykonaniu zdjęcia, na którym w świątecznej aranżacji pokazana została książka. Nasi czytelnicy nie zawiedli. Codziennie pojawiały się nowe fotografie.

(więcej…)

Książka w świątecznym tle

Zgodnie z regulaminem fotograficzny konkurs świąteczny „Książka w świątecznej scenerii” dobiegł końca. Poniżej przedstawiamy wszystkie prace jakie do nas dotarły.
Dziękujemy bardzo za udział w konkursie!!

Szczęśliwych zwycięzców poinformujemy telefonicznie !

 

(więcej…)

Pomagamy

Informacja

Uwaga!

Zapraszamy do udziału w konkursie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie świątecznym!
1. Wybierz książkę, która kojarzy Ci się z przygotowaniem i świętowaniem Bożego Narodzenia,
2. Zrób zdjęcie w świątecznej scenerii,
3. Przyślij je do nas.

Nadesłane zdjęcia opublikowane zostaną na bibliotecznym facebooku a najlepsze z nich nagrodzone. Zapraszamy!


(więcej…)

Rozpoczął się remont filii bibliotecznej w Szczurach.

Jedna z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich rozpoczęła właśnie remont. Mowa tu o filii w Szczurach, która mieści się w budynku szkoły. (więcej…)

KOMUNIKAT

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne zamknięte od 7 do 29 listopada.

W związku z zapowiedzią zamknięcia dla użytkowników instytucji kultury, wynikającą z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne zostaną zamknięta dla czytelników od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zachęcamy do pobierania darmowych kodów LEGIMI – szczegóły pod nr tel. 62/734-73-70

Legimi w Twojej bibliotece. ZAPRASZAMY!

Nowe kody już dostępne. Zapraszamy do biblioteki głównej oraz naszych filii bibliotecznych.
Szczegóły pod numerem tel. 62/734-73-70

Spotkanie odwołane

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i w związku z umieszczeniem powiatu ostrowskiego w strefie czerwonej spotkanie z Przemysławem Kossakowskim zostaje odwołane.