Podsumowanie pracy bibliotek

Choć rok 2020 był trudnym czasem i wielu z nas ograniczał w swoich działaniach, Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne na niektórych swoich płaszczyznach nie zwalniały. (więcej…)

Uwaga

Świąteczny konkurs fotograficzny

Wraz w początkiem grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich ogłosiła świąteczny konkurs fotograficzny „Książka w świątecznej scenerii”. Konkurs poległ na wykonaniu zdjęcia, na którym w świątecznej aranżacji pokazana została książka. Nasi czytelnicy nie zawiedli. Codziennie pojawiały się nowe fotografie.

(więcej…)

Książka w świątecznym tle

Zgodnie z regulaminem fotograficzny konkurs świąteczny „Książka w świątecznej scenerii” dobiegł końca. Poniżej przedstawiamy wszystkie prace jakie do nas dotarły.
Dziękujemy bardzo za udział w konkursie!!

Szczęśliwych zwycięzców poinformujemy telefonicznie !

 

(więcej…)

Pomagamy

Informacja

Uwaga!

Zapraszamy do udziału w konkursie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie świątecznym!
1. Wybierz książkę, która kojarzy Ci się z przygotowaniem i świętowaniem Bożego Narodzenia,
2. Zrób zdjęcie w świątecznej scenerii,
3. Przyślij je do nas.

Nadesłane zdjęcia opublikowane zostaną na bibliotecznym facebooku a najlepsze z nich nagrodzone. Zapraszamy!


(więcej…)

Rozpoczął się remont filii bibliotecznej w Szczurach.

Jedna z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich rozpoczęła właśnie remont. Mowa tu o filii w Szczurach, która mieści się w budynku szkoły. (więcej…)

KOMUNIKAT

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne zamknięte od 7 do 29 listopada.

W związku z zapowiedzią zamknięcia dla użytkowników instytucji kultury, wynikającą z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie biblioteczne zostaną zamknięta dla czytelników od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zachęcamy do pobierania darmowych kodów LEGIMI – szczegóły pod nr tel. 62/734-73-70

Legimi w Twojej bibliotece. ZAPRASZAMY!

Nowe kody już dostępne. Zapraszamy do biblioteki głównej oraz naszych filii bibliotecznych.
Szczegóły pod numerem tel. 62/734-73-70

Spotkanie odwołane

W trosce o Państwa bezpieczeństwo i w związku z umieszczeniem powiatu ostrowskiego w strefie czerwonej spotkanie z Przemysławem Kossakowskim zostaje odwołane.

KSIĄŻECZKI CZYTAMY, misie odbieramy

Nowy bezpłatny projekt Biblioteki Publicznejw Gorzycach Wielkich.Zapraszamy do udziału w projekcie dzieci w wieku od 3 do 12 lat, które są zapisane do biblioteki lub staną się nowymi czytelnikami. W ramach projektu czytelnikom będzie wydawana Karta do zbierania...

Przemysław Kossakowski

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć

Zajęcia z robotyki Lego w Gorzyckiej Bibliotece

Robotyka i programowanie to przyszłość. TwojRobot.pl Ostrzeszów wraz z Biblioteką Publiczną w Gorzycach Wielkich zaprosili dzieci w wieku 7-12 lat do udziału

Akcent Narodowego Czytania

Do końca września można zdobyć okolicznościową pieczęć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich, upamiętniającą tegoroczną akcję Narodowego Czytania.
Wystarczy przyjść z własnym egzemplarzem „Balladyny” i poprosić bibliotekarza o wbicie pieczęci. Zapraszamy!

Wspólne czytanie

Za nami dziewiąta odsłona wspólnego czytania. W tym roku, cała Polska czytała Balladynę Juliusza Słowackiego. Do akcji wspólnego czytania przyłączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich.
Tegoroczna akcja została przeprowadzona w sposób nietypowy. Ze względu na istniejącą, trudną sytuację związaną z wirusem Covid 19, organizatorzy zastosowali nowatorskie rozwiązanie. Tradycyjną formę czytania „na żywo” zastąpiono czytaniem przed kamerami. Dzięki temu powstało 9 odsłon, krótkich filmików.
W tegorocznym Narodowym Czytaniu brało udział 9 par, czyli 18 osób. Wśród czytających znalazł się wójt gminy Ostrów Wielkopolski, radni gminy, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz oświatowych, przedstawiciele KGW, OSP. Każda z par przeczytała fragment Balladyny, który został nagrany, a następnie wyemitowany w sobotę, 5 września 2020 r. na stronie gorzyckiej biblioteki oraz portali społecznościowych.
Wśród czytających par można usłyszeć:
Akt IV, scena 2
Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski
Bogumiła Bednarek – Prezes ZNP w Gminie Ostrów Wielkopolski
Akt I, scena 1
Rafał Dolata – Radny Gminy Ostrów Wielkopolski
Rafał Szubert – Inspektor Oświaty w Gminie Ostrów Wielkopolski
Akt III, scena 2
Ewa Szymańska – przewodnicząca KGW w Wysocku Wielkim
Paweł Dutkiewicz – trener SPR Szczypiorniak
Akt V, scena 4
Iwona Pacholczyk – animator kultury w Gminie Ostrów Wielkopolski
Michał Szymoniak – Radny Gminy Ostrów Wielkopolski
Akt III, scena 2
Paulina Mikołajczyk – przewodnicząca KGW w Borowcu
Artur Łuczak – naczelnik OSP w Sobótce
Akt I, scena 2
Danuta Walisiak – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łąkocinach
Paweł Małuszek – Radny Gminy Ostrów Wielkopolski
Akt II, scena 1
Sylwia Paterek – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Nasze Słaborowice”
Alicja Wenzel – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich
Akt III, scena 3
Elżbieta Mikołajczyk – dyrektor Publicznego Przedszkola w Biniewie
Adam Wasiela – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gminie Ostrów Wielkopolski
Akt IV, scena 5
Gabriela Wejman – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce
Dariusz Pryczak – Sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski
„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2012 roku. Głównym jej celem jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

EDYTA DENKOWSKA NOWĄ SZEFOWĄ GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GORZYCACH WIELKICH

Nominacje na to stanowisko wręczył wraz z końcem sierpnia wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Denkowska zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Pryczaka, który został Sekretarzem Gminy.
Tytuł magistra zarządzania finansami zdobyła w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie ukończyła Wydział Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa oraz zdobyła tytuł menadżera kultury.
Poznanie codziennego życia biblioteki, aktywne tworzenie programu biblioteki oraz doświadczenie pracy w zespole zdobyła dzięki pracy w gorzyckiej książnicy, z którą związana jest od 17 lat. Od kilku lat angażuje się przy tworzeniu portalu Informacyjnego Gminy Ostrów Wielkopolski oraz lokalnej gazety Informator Gminy Ostrów Wielkopolski, która przedstawia i dokumentuje wydarzenia z terenu gminy.
Przypomnijmy. Edyta Denkowska zastąpiła na stanowisku dyrektora Dariusza Pryczaka, który został Sekretarzem Gminy i pełnił tę funkcję również od 1 września. Szefem gminnej biblioteki był przez wiele lat. Dzięki aktywności i nowatorskim rozwiązaniom gorzycka biblioteka oraz podległe jej filie są dziś świetnymi miejscami życia kulturalnego w Gminie Ostrów Wielkopolski.

Już jutro!!! zapraszamy Państwa do wspólnego Narodowego Czytania!

Już jutro!!! zapraszamy Państwa do wspólnego Narodowego Czytania!

Zobacz zwiastun