Raszkowski teatr amatorski „Trzy po trzy” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie wystawił jednoaktówkę Aleksandra Fredry pt. „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz” 11 czerwca w sali balowej pałacu Lipskich w Lewkowie.

Wystawienie spektaklu wpisało się w działania obchodów Roku Aleksandra Fredry, komediopisarza, bajkopisarza i pamiętnikarza. Reżyserką przedstawienia jest Bogumiła Bednarek, a w obsadzie oprócz reżyserki znaleźli się także: Halina Kądziela, Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Marek Kądziela, Kazimierz Górski oraz Marek Michalski.
Gorzycka biblioteka realizuje projekt pt.” I kto tak fredrzy? Oglądamy, słuchamy i tworzymy na bazie literackiej spuścizny Aleksandra Fredry”. Książnica zaprosiła do konkursu polegającego na odgadywaniu głosów osób czytających wiersze Fredry, ogłoszonego w mediach społecznościowych biblioteki. Przed spektaklem dyrektor biblioteki Edyta Gołębiewska nagrodziła zwycięzców konkursu, którzy najszybciej odgadli głosy czytających, a były to panie: Anna Sobczyk, Agnieszka Jaskuła, Ewa Klawińska, Katarzyna Pilot oraz Jolanta Portasiak. Upominki związane z Rokiem Fredry trafiły także do osób czytających wiersze: Bogumiły Bednarek, Moniki Orzechowskiej, Mateusza Kołeczko, Piotra Kuroszczyka oraz do dyrektor Muzeum w Lewkowie, Sylwii Nowickiej.
Wystawienie sztuki w pałacowych wnętrzach muzeum w Lewkowie jest częścią projektu „I kto tak fredrzy?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich serdecznie dziękuje dyrekcji Muzeum w Lewkowie, Sylwii Nowickiej za możliwość wystawienia spektaklu we wnętrzach pałacowych.