Ona – autorka książek, dziennikarka, scenarzystka. On – komik, satyryk, jeden z najpopularniejszych artystów kabaretowych w Polsce. Monika Sobień – Górska i Robert Górski byli gośćmi Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich.

W czwartkowe popołudnie biblioteczna sala widowiskowa w Gorzycach Wielkich pękała w szwach. Z pewnością to zasługa wyjątkowych gości, którzy na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej odwiedzili książnicę. Monika Sobień – Górska oraz Robert Górski, znane małżeństwo, które łączy nie tylko poczucie humoru. Spotkanie było okazją do wysłuchania wielu ciekawych historii i anegdot. Nasi goście opowiedzieli o udziale w popularnym serialu „Ucho prezesa”. Nie brakowało też rozmów o własnych projektach. Artysta w barwny i pełen humoru sposób opowiedział o swojej działalności kabaretowej. Przypomnijmy, że Robert Górski jest założycielem i liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wielokrotnie nagradzany, autor setek skeczów, piosenek, tekstów satyrycznych, a także sztuk teatralnych, słuchowisk, seriali i wielkich widowisk telewizyjnych. Rozmowa toczyła się również wokół książek napisanych przez Monikę Sobień – Górską. „Jak zostałem prezesem”, „Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują”, „Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci pieniądze” to tylko niektóre pozycje napisane przez naszego gościa.

Spotkanie naprawdę udane. Publiczność zgromadzona w gorzyckiej bibliotece była świadkami interesującej, zabawnej rozmowy, która odkryła wiele tajemnic z życia prywatnego artysty i jego małżonki.  Słuchacze chętnie zadawali pytania, chociażby o pierwsze teksty i wystąpienia w kabarecie sięgające czasów studenckich. Artyści zdradzili także najbliższe plany zawodowe. Robert Górski pisze miusical w oparciu o piosenki „2+1”, który bardzo ceni, natomiast Monika Sobień – Górska dopracowuje scenariusz do filmu, w którym jedną z ról zagra Magdalena Cielecka.

Na zakończenie czytelnicy mogli zakupić książki i otrzymać autografy znanej pary. Nie zabrakło pamiątkowych podpisów na szybie „znanych i lubianych” w bibliotece oraz pamiątkowych zdjęć z artystami.

Rozmowę z naszymi gośćmi poprowadził Marcin Michrowski – dziennikarz telewizyjny, od lat związany z telewizją polską, prowadzący wywiady i spotkania autorskie.