Jedna z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich rozpoczęła właśnie remont. Mowa tu o filii w Szczurach, która mieści się w budynku szkoły.

Mówiąc o remoncie mamy na myśli przede wszystkim odświeżenie biblioteki. Podstawą jest odgrzybianie i malowanie ścian oraz wymiana oświetlenia na żarówki ledowe. Dodatkowo filia wzbogaci się o nowoczesny kącik komputerowy z dostępem Internetu oraz wygodne miejsce do czytania na miejscu. Ponadto przeprowadzona zostanie segregacja zbiorów. Po selekcji część książek zostanie przeznaczona do ubytku. By zachęcić naszych czytelników do odwiedzin przez cały czas wzbogacamy nasz księgozbiór nowymi książkami.
Podczas przerwy związanej z pandemią zostanie wykonany także remont w filii bibliotecznej we Wtórku.