Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii, której organizatorem jest Instytut Książki. Od września 2019 roku w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” zapraszamy do książnicy dzieci w wieku przedszkolnym do odebrania wyprawki czytelniczej.

„Mała książka – wielki człowiek” to kampania, która ma na celu uwrażliwianie maluchów, a także rodziców na skarb, którym jest czytanie. Przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Wyprawkę otrzyma każde dziecko w wieku od 4 do 6 lat, które odwiedzi z opiekunem Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich lub filię biblioteczną w Daniszynie, Lewkowie, Sobótce, Wysocku Wielkim, Lamkach, Wtórku, Franklinowie, Topoli Małej oraz Szczurach. Dzieci otrzymają książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajduję się również broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”. W tym roku, z myślą o uchodźcach z Ukrainy, Instytut Książki przygotował także polsko-ukraińskie wydanie książki „Krasnal w Krzywej Czapce” w tłumaczeniu Ostapa Slyvynsky’ego.
Materiały dla przedszkolaków są rozdawane do wyczerpania książeczek.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.