To już kolejne spotkanie w ramach projektu „Psiaki i kociaki. Jak literacko uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt”. Tym razem najmłodsi mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci, Darią Jaworską.

Pani Daria na co dzień nie tylko pisze książki ale jest także dogoterapeutą, zoopsychologiem a przede wszystkim specjalistą w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Na spotkaniach autorka z niesamowitą wnikliwością zarówno psychologa, jak i dogoterapeutki uświadamiała młodego czytelnika czym właściwie jest opieka nad psem. Dzieci dowiedziały się jak właściwie postępować ze zwierzęciem, jak zrozumieć potrzeby zwierzaka oraz jak odczytywać sygnały wysyłane przez pupila.
Działanie jest częścią projektu „Psiaki i kociaki. Jak literacko uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.