Nominacje na to stanowisko wręczył wraz z końcem sierpnia wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Denkowska zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Pryczaka, który został Sekretarzem Gminy.
Tytuł magistra zarządzania finansami zdobyła w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie ukończyła Wydział Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa oraz zdobyła tytuł menadżera kultury.
Poznanie codziennego życia biblioteki, aktywne tworzenie programu biblioteki oraz doświadczenie pracy w zespole zdobyła dzięki pracy w gorzyckiej książnicy, z którą związana jest od 17 lat. Od kilku lat angażuje się przy tworzeniu portalu Informacyjnego Gminy Ostrów Wielkopolski oraz lokalnej gazety Informator Gminy Ostrów Wielkopolski, która przedstawia i dokumentuje wydarzenia z terenu gminy.
Przypomnijmy. Edyta Denkowska zastąpiła na stanowisku dyrektora Dariusza Pryczaka, który został Sekretarzem Gminy i pełnił tę funkcję również od 1 września. Szefem gminnej biblioteki był przez wiele lat. Dzięki aktywności i nowatorskim rozwiązaniom gorzycka biblioteka oraz podległe jej filie są dziś świetnymi miejscami życia kulturalnego w Gminie Ostrów Wielkopolski.