Praktyczne wykorzystanie czytania wszystkimi zmysłami w pracy z młodym czytelnikiem to temat spotkania, które odbyło się w środę, 27 września w gorzyckiej bibliotece.

Edukatorka, przyjaciółka dzieci i książek, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego – Małgorzata Swędrowska była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Autorka książek dla dzieci i publikacji dla dorosłych od lat upowszechnia koncepcję czytania wrażeniowego. Niezwykłe pomysły pani Małgosi na smakowanie literatury wieloma zmysłami, łączące uważne słuchanie z zabawą zachwyciły zgromadzoną publiczność. Autorka podzieliła się z publicznością wiedzą jak zbudować klimat literacki by słowo drukowane przeplatało się z zabawą, ruchem i niespodziankami poznawczymi.
W koncepcji czytania wrażeniowego książka jest punktem wyjścia, który ma ją połączyć z realnym doświadczeniem i zainteresowaniami dzieci. To sprawia, że czytanie staje się bardziej angażujące a w przyszłości może rozwinąć u dzieci większe zainteresowanie książkami i czytaniem.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.