Termomodernizacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Topoli Małej dobiegła końca co oznacza, że i filii biblioteczna, która mieści się w budynku szkoły otwarła się dla czytelników. Nowości wydawnicze już czekają!

Prace remontowe wreszcie dobiegły końca. Dzięki generalnemu remontowi jaki przeszedł budynek szkolny, filia biblioteczna w Topoli Małej zyskała nowe, większe pomieszczenie. Jest przestronniej, jaśniej, więcej miejsca co daje większą swobodę naszym czytelnikom. Bogaty księgozbiór, swobodny dostęp do półek, nowe komputery z dostępem do internetu oraz podłoga interaktywna, to wszystko czeka na użytkowników biblioteki.
Biblioteka to przede wszystkim książki ale nie możemy zapomnieć o innych elementach, które znajdują się w nowoczesnej placówce. W filii bibliotecznej została zainstalowana podłoga interaktywna, z której będą mogli korzystać zarówno nasi czytelnicy jak i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej. Możliwości takiego urządzenia są nieograniczone, a główne przeznaczenie to:
Zabawa – interakcja polegająca na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Zestaw zawiera wiele gier i wizualizacji interaktywnych. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijaniu przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. Podłoga interaktywna wyposażona jest również w wiele gier zespołowych jak piłka nożna, kręgle, bilard i odkrywanie skarbów.
Edukacja – Specjalny pakiet animacji pozwala prowadzić edukację poprzez zabawę. Dzieci wprowadzone zostają w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta, pory roku, liczby czy też instrumenty muzyczne. Dzięki takim zabawom rozwija się spostrzegawczość, integrację sensoryczną czy kreatywność.
Rozwój – Wpływ gier i zabaw na rozwój dzieci jest poparty pozytywną opinię Zakładu Psychologii Rozwojowej na Uniwersytecie Lubelskim. Wpływ ten dotyczy przede wszystkim koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowej, słuchowej, ruchowej czy językowej w przypadku terapii logopedycznej. Kształtuje również umiejętności analizy, syntezy i integracji materiału percepcyjnego, rozwoju orientacji przestrzennej. Gry i zabawy powstały przy współpracy z wykwalifikowanymi psychologami i pedagogami.
Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców Topoli Małej oraz okolicy do skorzystania z jej bogatej oferty. W propozycjach filii na pewno znajdą się atrakcyjne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z książką dla najmłodszych i inne akcje promujące czytelnictwo. Bo czytać warto!