Z myślą o tych, którzy chcieli stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia, Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała specjalne warsztaty florystyczne, dzięki którym czytelnicy samodzielnie wykonali niepowtarzalny i oryginalny prezent dla swojej mamy.

Warsztaty odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz jej filiach bibliotecznych. Okazją był wyjątkowy dzień jakim jest przypadający 26 maja Dzień Matki. Użytkownicy książnicy, którzy odwiedzili bibliotekę właśnie w tym dniu, mieli okazję kreować niesamowite kompozycje roślinne pełne rozmaitych faktur, kształtów i zapachów! Flower box, bo o nim mowa to nic innego jak kwiaty w pudełku. Cała kompozycja prezentuje się wyjątkowo efektownie, dzięki czemu stanowi doskonały prezent dla bliskiej nam osoby. Dodatkowo osoba obdarowana nie musi martwić się o to jaki wazon wybrać, jak często wymieniać wodę i jaką aranżację stworzyć. Pudełko z kwiatami wystarczy położyć w wybranym miejscu i cieszyć się ich urokiem.

Tu panuje pełna swoboda w komponowaniu. Do samodzielnego wykonania flowerboxa potrzebne były kwiaty, ozdobne pudełko, celofan, gąbka florystyczna, wodę i odrobina fantazji, której naszym czytelnikom z pewnością nie brakowało.