Początek listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej upłynął pod znakiem warsztatów. Gorzycka książnica zaprosiła swoich czytelników w niezwykłą podróż z makramą. Ta modna ostatnio technika to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka.

Warsztaty odbyły się bibliotece głównej w Gorzycach Wielkich, w filiach bibliotecznych w Lewkowie, Wysocku Wielkim oraz w Borowcu. Chętnych czytelników do robienia sznurkowych aniołów nie brakowało. Do wyplatanek użyliśmy sznurka bawełnianego, który jest świetny zwłaszcza do plecenia. Pod czujnym okiem instruktorki, pani Grażynki, każdej z pań bez względu na wiek udało się stworzyć niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju ozdobę w postaci anioła. Wykonanie dekoracji zajęło ok 2 godziny i z pewnością był to bardzo dobrze wykorzystany czas.

Makramowe cuda, zwłaszcza z bawełny niezwykle zdobią wnętrze, nadając mu ciepła i przytulności. Praca ze sznurkiem jest doskonałą szkołą cierpliwości, dokładności oraz systematyczności.  Poza tym daje dużo satysfakcji i zadowolenia z wykonania przedmiotu. Wpływa na rozbudzanie wyobraźni i pomysłowości co nie pozostaje bez znaczenia w efekcie końcowych prac.