Wraz w początkiem grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich ogłosiła świąteczny konkurs fotograficzny „Książka w świątecznej scenerii”. Konkurs poległ na wykonaniu zdjęcia, na którym w świątecznej aranżacji pokazana została książka. Nasi czytelnicy nie zawiedli. Codziennie pojawiały się nowe fotografie.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nie da się jednak ominąć okresu przedświątecznego, w którym każda pomoc jest na wagę złota, a każdy pomocnik jest mile widziany. Często „niedocenianym pomocnikiem” jest książka. Przepis na pierniczki, wskazówki jak udekorować stół czy historie o Mikołaju i jego elfach dla najmłodszych domowników. Świąteczne inspiracje z pewnością znajdziemy w książkach. Książka to również sposób na relaks po wykonaniu świątecznych porządków czy przygotowaniu pyszności na świąteczny stół. I to właśnie dlatego książka została bohaterem pierwszego planu w świątecznym konkursie fotograficznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich. Konkurs skierowany był dla czytelników biblioteki bez podanego przedziału wiekowego, dlatego też autorzy przesłanych fotografii to zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Piękne choinki, cudne stroiki, inspirujące dekoracje, wśród których króluje książka.
Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć konkursowych, przedstawiających „Książkę w świątecznej scenerii” biblioteka wyłoniła 3 wyjątkowe fotografie.
Nagrody otrzymują:
Anna Czerwińska
Wiwiana Witkowska
Izabela Grześkiewicz
Wszystkim pasjonatom robienia zdjęć serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.