W ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w gorzyckiej bibliotece gościła autorka znanych i lubianych serii książeczek dla dzieci, Eliza Piotrowska.

Najmłodsi z miejscowości Daniszyn, Biniew oraz Franklinów mieli okazję osobiście poznać autorkę „Tupcia Chrupcia” oraz „Cioci Jadzi”. Pani Eliza na spotkanie nie przyjechała sama, towarzyszyła jej dobrze znana i lubiana przez dzieci ciocia Jadzia – szydełkowa maskotka. Podczas spotkania pani Eliza zdradziła tajemnice powstawania książek, dzieci dowiedziały się,  kiedy autorka napisała swoją pierwszą książkę, dlaczego musiała nauczyć się czytać, a także czy ciocia Jadzia istnieje naprawdę. Rozbudziła ciekawość dzieci, które dzieliły się pomysłami, pytaniami i spostrzeżeniami na temat jej książek. Na koniec spotkania dzieci mogły otrzymać autografy autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Spotkania autorskie to jedna z najprzyjemniejszych form promocji czytelnictwa, która niewątpliwie rozbudza zainteresowania książką. Osobiście można poznać autora, dowiedzieć się w jaki sposób powstają jego utwory oraz zadać nurtujące nas pytania na temat jego twórczości.