Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie a książka często jest lekiem na całe zło. Dlaczego zatem tego nie połączyć? W odpowiedzi na to pytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich narodził się pomysł stworzenia projektu o nazwie „Relaksacyjny wrzesień”

Relaksacyjny wrzesień w bibliotece to projekt, który łączy w sobie elementy pozytywnego marketingu z nowoczesnymi metodami promocji czytelnictwa. Joga to bardzo rozpowszechniona metoda treningu, idealna forma ćwiczeń i technik relaksacyjnych, rozwija motorykę i koordynację ruchową, koncentrację, świadomość ciała i oddechu.

Zajęcia w gorzyckiej książnicy prowadzone są przez profesjonalną instruktorkę Monikę, która specjalnie dla naszych czytelniczek dopasowuje elementy ćwiczeń. Grupę tworzą panie w różnym wieku.

– Bardzo lubię naszą biblioteczna jogę.  Ćwiczenia są odprężające i łagodne. Myślę, że każdy da radę bez względu na wiek i kondycję -mówi jedna z czytelniczek uczęszczających na wtorkowe zajęcia.

Zajęcia jogi prowadzone są od początku września w każdy wtorek o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich.