W ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, na zaproszenie gorzyckiej biblioteki odbyły się spotkania z autorką książek dla najmłodszych, Barbarą Supeł.

Najmłodsi z miejscowości Lewków, Wysocko Wielkie oraz Wtórek mieli okazję osobiście poznać autorkę „Jadzi Pętelki” oraz „Stasia Pętelki”. Pani Barbara zjawiła się w towarzystwie maskotki Leniwca, który od zawsze towarzyszy głównej bohaterce Jadzi w jej książkowych przygodach. Autorka rozbudziła ciekawość dzieci, które dzieliły się pomysłami i pytaniami. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych, które pani Barbara zaproponowała dzieciom. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem wspólnie wykonali drabinę  marzeń, do której niezbędna była wyobraźnia. Na koniec spotkania dzieci mogły otrzymać autografy autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Spotkania autorskie to jedna z najprzyjemniejszych form promocji czytelnictwa, która niewątpliwie rozbudza zainteresowania książką. Osobiście można poznać autora, dowiedzieć się w jaki sposób powstają jego utwory oraz zadać nurtujące nas pytania na temat jego twórczości.