Katarzyna i Cezary Żak – tworzą zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym, ale także na scenie. Aktorzy teatralni i filmowi gościli w gorzyckiej bibliotece. Aktorskie małżeństwo oczarowało licznie zgromadzoną publiczność.

W sierpniowe popołudnie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich mieli okazję wziąć udział w interesującym i pełnym humoru spotkaniu, z jedną z najbardziej znanych aktorskich par.
Początki aktorstwa, praca przed kamerą i na deskach teatru były tematami poruszanymi przez znane małżeństwo. Zdradzili, że obserwowanie ludzi i otoczenia to ich taktyka, dzięki której umiejętnie wcielają się w role. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim kultowym serialom „Ranczo” i „Miodowe lata”. Jak mówi Cezary Żak, na ogromny sukces serialu „Ranczo” przyczynili się wspaniali ludzie i niezwykle realistyczny scenariusz. Katarzyna wcieliła się w postać Kazimiery Solejukowej, a Cezary grał podwójną rolę braci bliźniaków: wójta – Pawła Kozioła i księdza – Piotra Kozioła.
Podczas spotkania opowiadali jak trudne jest życie aktora chcącego pogodzić karierę z życiem rodzinnym. Choć para na co dzień bardzo szanuje prywatność i stroni od celebryckich imprez, to w trakcie spotkania zdradzili kilka osobistych sekretów.
Z widowni padło wiele ciekawych pytań, na które zaproszeni goście udzielili wyczerpujących, szczerych, a czasem zabawnych odpowiedzi. To było wyjątkowe spotkanie, pełne humoru, które na długo zostanie w pamięci czytelników. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i sesją zdjęciową, z czego skorzystali prawie wszyscy uczestnicy.
Tradycyjnie goście podpisali się na pamiątkowej szybie, na której swoje autografy składają wszyscy znakomici goście zaproszeni przez bibliotekę.