Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprosiła Panie na spotkanie motywujące ze znaną psycholog, terapeutą poznawczo-behawioralnym, autorką książek, stałym gościem programów telewizyjnych, audycji radiowych, specjalistą od public realation – Marią Rotkiel, która prowadzi również praktykę terapeutyczną, trenerską oraz szkolenia biznesowe i wykłady motywacyjne.

Znana psycholog podkreśla, że spotkania i wykłady motywujące to jedna z jej ulubionych aktywności zawodowych. To inna formuła niż szkolenia. Interaktywny charakter spotkania pozwala na wybór tematów, które są aktualne i najważniejsze dla uczestników. Każdy z nas ma swoją historię i przeżywa swoje trudności. Czas, w którym przyszło nam żyć jest bardzo trudny. Pani psycholog na spotkaniach porusza tematy związane z radzeniem sobie z lękiem, ze stresem. 8 czerwca panie licznie przybyły na spotkanie do gorzyckiej książnicy, które poprowadziła przyjaciółka biblioteki Hanna Olejnik. Podczas spotkania motywującego Maria Rotkiel mówiła o wyzwaniach, z jakimi mierzą się współczesne kobiety, które bardzo często łączą życie rodzinne i zawodowe, które chcą być idealnymi matkami, pracownicami czy szefowymi. Jednym z tematów były rozmowy na temat szczęścia, co nam daje szczęście, jak na poczucie szczęścia wpływają media społecznościowe. Maria Rotkiel podzieliła się swoimi doświadczeniem zawodowym, udzieliła konkretnych wskazówek jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, emanowała pozytywną energią. Panie dowiedziały się, co można zrobić dla siebie na co dzień, jak zadbać o swoje samopoczucie. Pani psycholog wielokrotnie podkreślała, że w naszym życiu istotną rolę odgrywają relacje z innymi ludźmi, związki z bliskimi osobami. Maria Rotkiel zachęcała panie, żeby codziennie znalazły przynajmniej pół godziny dla siebie i zrobiły wszystko, na co mają ochotę, to może być dobra kawa, chwila z książką czy posłuchanie muzyki.
– Lubienie i szanowanie siebie, czyli między innymi znajdowanie własnych potrzeb, zalet i umiejętność doceniania tego, co w nas najlepsze to jeden z warunków koniecznych do budowania dobrych relacji.
Maria Rotkiel chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Uczestniczki spotkania miały możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia ze znaną psycholog. To było wyjątkowe spotkanie, które na długo zostanie w pamięci.
Po spotkaniu w gorzyckiej książnicy Maria Rotkiel podpisała się na pamiątkowej szybie, na której swoje autografy składają wszyscy znakomici goście zaproszeni przez bibliotekę.