Gminna Biblioteka w Gorzycach Wielkich wraz z filiami bibliotecznymi: w Daniszynie, Lewkowie, Sobótce, Wysocku Wielkim, Lamkach, Wtórku, Franklinowie, Topoli Małej oraz Szczurach, bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z bibliotek na terenie Gmina Ostrów Wielkopolski, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Zapraszamy do naszych bibliotek i wzięcia udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”, bo miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

***

Kampania Mała książka – wielki człowiek to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego