Zdobywają wiedzę, zaplatają, tworzą a przy tym dobrze się bawią. Gorzycka grupa makramowa w akcji!

Makramowe Lowe to grupa miłośników robótek ręcznych, która od września tego roku działa w gorzyckiej bibliotece. Podczas ostatniego, czwartego już spotkania panie poczuły iście jesienny klimat. A skoro jesień to muszą być liście. Pod czujnym okiem profesjonalnej instruktorki wszystkie uczestniczki starannie wykonały sznurkowe ozdoby, które z pewnością zdobią już niejedno wnętrze.

Aby dobrze zacząć przygodę z zaplatanie, warto poznać rodzaje sznurków, które dostępne są na rynku, podstawowe węzy makramowe oraz technikę splotu. Tą fachową wiedzę naszym uczestniczkom przekazuje zaprzyjaźniona z biblioteką, miłośniczka splotów, instruktorka pani Grażynka. To właśnie ona czuwa nad powodzeniem działań.

Makrama to wbrew pozorom łatwy i przyjemny rodzaj rękodzieła – mówi instruktorka.

Kreatywne spotkania grupy Makramowe Lowe pokazują, że makrama to świetny sposób na wykonanie rękodzieła oraz doskonała odskocznia od codzienności.

– Wcześniej nie miałam wiele wspólnego z plątaniem sznurków, ale styl boho jest mi bliski – mówi uczestniczka spotkania. – Z przyjemnością korzystam z warsztatów organizowanych przez bibliotekę. Zaplatanie bardzo wycisza – dodaje.

Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Obecnie przeżywa istny renesans i ozdabia wiele wnętrz dając fajne akcenty ścianom, meblom, doniczkom i innym przedmiotom, które ludzka kreatywność uzna za odpowiednie.