Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zorganizowała warsztaty, podczas których można było poznać jej tajniki i własnoręcznie wykonać torbę.

Warsztat skierowany był dla osób, które chciały rozpocząć swoją przygodę ze sznurkiem. We wtorkowe i czwartkowe popołudnie, 13 i 15 lipca w bibliotece odbyły się kreatywne warsztaty tworzenia toreb na książki. Tą niezwykłą technikę rękodzieła uczyła pani Grażyna. – Używając sznurka i pracy własnych rąk, można stworzyć niepowtarzalne przedmioty. Makrama daje nieograniczone możliwości. Do wykonania torebki potrzebna jest jedynie znajomość węzła płaskiego. Samo wiązanie nie jest trudne. Należy pamiętać o precyzji. Każda z makram, nad którymi pracują uczestniczki wymaga aż 66 metrów sznurka – mówiła instruktorka warsztatów. – Wcześniej nie miałyśmy zbyt wiele wspólnego z plątaniem sznurków, ale styl boho jest nam bliski – mówiły uczestniczki spotkania. – Z przyjemnością skorzystałyśmy z warsztatów zorganizowanych przez bibliotekę. Zaplatanie bardzo wycisza, a torebka wykonana własnoręcznie cieszy bardziej niż ta kupiona w sklepie.
Kreatywne spotkanie Pań pokazało, że makrama to świetny sposób na wykonanie rękodzieła oraz doskonała odskocznia od codzienności.