Z jakim się wdajesz, takim się stajesz

W ramach projektu „I kto tak fredrzy…?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, zapraszamy Państwa na spektakl teatralny.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie muzeum w Lewkowie.

Biblioteka dla mamy

Z myślą o tych, którzy chcieli stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia, Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała specjalne warsztaty florystyczne, dzięki którym czytelnicy samodzielnie wykonali niepowtarzalny i oryginalny prezent dla swojej mamy. (więcej…)

Spotkanie dla najmłodszych

W ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w gorzyckiej bibliotece gościła autorka znanych i lubianych serii książeczek dla dzieci, Eliza Piotrowska. (więcej…)

Spotkanie (nie)zwykłe

Ona – autorka książek, dziennikarka, scenarzystka. On – komik, satyryk, jeden z najpopularniejszych artystów kabaretowych w Polsce. Monika Sobień – Górska i Robert Górski byli gośćmi Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. (więcej…)

Znana psycholog w gorzyckiej bibliotece

Aleksandra Piotrowska będzie gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Na spotkanie ze znaną psycholog, biblioteka w Gorzycach Wielkich zaprasza już 5 czerwca, godz. 18:00.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy 62/734-73-70
Przypominamy:
Aleksandra Piotrowska. Doktor psychologii, pracownik naukowy. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka.
Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji kultury.

Spotkanie autorskie

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z Elizą Piotrowską, autorką książek dla dzieci. Autorka najbardziej znana jest z serii książek “Ciocia Jadzia” oraz “Tupcio Chrupcio”. Spotkania odbędą się w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy:

9:00 Biniew (przedszkole)

10:10 Franklinów (filia biblioteczna we Franklinowie)

11:20 Daniszyn (filia biblioteczna w Daniszynie)

 

Biblioteka dla mamy

Już za tydzień, 26 maja wielkie święto MAM. Z tej okazji zapraszamy do naszych bibliotek aby stworzyć niepowtarzalny prezent dla swojej mamy. Zapraszamy w piątek, 26 maja w godzinach otwarcia bibliotek.

Ilość ograniczona!

Najlepszy czytelnik 2022

CZYTELNIK ROKU 2022
Trudno wymienić wszystkie korzyści, jakie daje nam czytanie. Ćwiczy pamięć, rozwija kompetencje językowe, uczy krytycznego myślenia czy wreszcie pozwala się dobrze bawić. Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju – pisał Thomas Wharton, a my podpisujemy się pod tą opinią obiema rękami!

(więcej…)

Informator

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich przedstawia INFORMATOR O GMINIE OSTRÓW WIELKOPOLSKI.
Publikacja zawiera krótki opis każdego sołectwa wraz z informacjami, ciekawostkami oraz historią danej miejscowości. Informator to także fotograficzna podróż po naszej gminie.

Zaczarowany globus w bibliotece

W związku z przypadającą w tym roku 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowano audiowizualną niespodziankę. W sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich rozmieszczona została kopuła, w której wyświetlone cztery seanse filmowe, oparte o najnowocześniejsze techniki animacyjne.

(więcej…)

Wesołych Świąt

Warsztaty wielkanocne

Zakończył się 4-dniowy cykl warsztatów wielkanocnych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tradycyjną metodą wykonywania pisanek. Polega ona na „malowaniu” wzoru roztopionym woskiem na skorupce jajka. Wzory wykonuje się za pomocą główki cienkiego gwoździa bądź szpilki. Następnie jajko zanurza się w barwniku. Warsztaty prowadziła pani Sylwia, która wyczerpująco odpowiadała na pytania uczestników warsztatów i dawała cenne wskazówki. Własnoręcznie zrobione pisanki z pewnością posłużą jako ozdoby podczas Świąt Wielkanocnych.

Technikę zdobienia wielkanocnych jaj poznali nasi czytelnicy z biblioteki w Gorzycach Wielkich oraz z filii bibliotecznych w Lamkach, Wysocku Wielkim oraz w Lewkowie.

Dofinansowania dla GBP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Promocja czytelnictwa”. Nasza biblioteka zdobyła aż dwa! (więcej…)

Wielkanocne warsztaty w Sobótce

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała kreatywne warsztaty.
Pierwsze z nich już za nami. W filii bibliotecznej w Sobótce panie podczas dwudniowych zajęć stworzyły oryginalne stroiki.
Uczestniczki warsztatów uzupełniły kompozycje o własnoręcznie tworzone ozdoby świąteczne – przepiękne wstążkowe jaja i kwiatki czy szydełkowe baranki.
Wykonane stroiki będą świetną ozdobą wielkanocnego stołu.

Ozdoby z masy solnej we Wtórku

Zapraszamy dzieci na warsztaty wielkanocne do filii bibliotecznej we Wtórku.
Zapisy 62/ 594-14-35

Biblioteka w gwiazdach

W związku z przypadającą w tym roku 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika z myślą o najmłodszych Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała niespodziankę.

Tradycyjne zdobienia

Zapraszamy Państwa na warsztaty tradycyjnej sztuki zdobienia pisanek. Zapisy 62/734-73-70. Ilość miejsc ograniczona!