Lapbooki o życiu i twórczości Aleksandra Fredry

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zorganizowała konkurs na wykonanie lapbooka dotyczącego życia i twórczości Aleksandra Fredry. Konkurs na lapbooka był składową projektu pt. „I kto tak Fredrzy? Oglądamy, słuchamy i tworzymy na bazie literackiej spuścizny Aleksandra Fredry”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

(więcej…)

Makramowe Lowe

Zdobywają wiedzę, zaplatają, tworzą a przy tym dobrze się bawią. Gorzycka grupa makramowa w akcji! (więcej…)

Nadchodzi świąteczny czas

Warsztaty przygotowania i wypieku rogali

W sobotni poranek, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich unosiły się wyjątkowe zapachy, a to za sprawą warsztatów z rogalem w roli głównej.

(więcej…)

Z wyrazami szacunku i sympatii...

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oficjalne podziękowanie za udział w akcji „Narodowe Czytanie”.

Słodkie warsztaty

Gminna Biblioteka w Gorzycach Wielkich zaprasza na warsztaty z przygotowania oraz wypieku rogali świętomarcińskich.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy 62/734-73-70

Mała książka – wielki człowiek

Gminna Biblioteka w Gorzycach Wielkich wraz z filiami bibliotecznymi: w Daniszynie, Lewkowie, Sobótce, Wysocku Wielkim, Lamkach, Wtórku, Franklinowie, Topoli Małej oraz Szczurach, bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii. (więcej…)

Makramove Love

Za nami kolejne spotkanie grupy Makramove Love.
Tym razem z wełenek powstały kwietniki.
Ogromne zaangażowanie uczestniczek sprawia, że wszystkie wyplatanki niczym prawdziwe dzieła sztuki zdobią wnętrza domowe 😀
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Czytanie wrażeniowe co i jak?

Praktyczne wykorzystanie czytania wszystkimi zmysłami w pracy z młodym czytelnikiem to temat spotkania, które odbyło się w środę, 27 września w gorzyckiej bibliotece.

(więcej…)

Czytanie wrażeniowe z Małgorzatą Swędrowską

Małgorzata Swędrowska – edukatorka, przyjaciółka dzieci i książek, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego będzie gościem Gminna Biblioteka w Gorzycach Wielkich. Tematem spotkania będzie praktyczne wykorzystanie czytania wszystkimi zmysłami w pracy z młodym czytelnikiem.
Zapraszamy 62/734-73-70
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

(więcej…)

Z wizytą w gminnym żłobku

Już w środę , 27 września w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” zawitamy do naszych najmłodszych czytelników z gminnego żłobka. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Swędrowska, trener i popularyzator literatury dziecięcej.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

(więcej…)

Przedszkolaki na spotkaniu

W ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, na zaproszenie gorzyckiej biblioteki odbyły się spotkania z autorką książek dla najmłodszych, Barbarą Supeł. (więcej…)

Spotkanie dla najmłodszych

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie z Barbarą Supeł, autorką tworzącą książki dla dzieci. Spotkania odbędą się w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – państwowego funduszu celowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zapraszamy:
9:00 Lewków
10:10 Wysocko Wielkie
11:20 Wtórek (przedszkole)

(więcej…)

Sobotnie spotkanie z kulturą

Sobotnie spotkanie z kulturą
Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich wzięła udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania. To coroczna akcja wspólnego czytania, której celem jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Podczas wydarzenia wystawiona również została jednoaktówka Aleksandra Fredry pt. „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz” …

(więcej…)

Kreatywne wtorki

Już od 19 września powrót zajęć kreatywnych dla dzieci.
Zapraszamy na kreatywne wtorki do gorzyckiej biblioteki.
Zapisy 62/734-73-70

Z jakim się wdajesz, takim się stajesz

W ramach projektu „I kto tak fredrzy…?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, zapraszamy Państwa na spektakl teatralny.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w gorzyckiej bibliotece.

(więcej…)

Uwaga

W dniach 25.08-20.09 biblioteka we Wtórku będzie nieczynna.
Zapraszamy do filii bibliotecznej w Wysocku Wielkim. Nr telefonu 62 5941436
Za utrudnienia przepraszam.

Narodowe Czytnie

To już 12 odsłona odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytamy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. (więcej…)

Biblioteka z dofinansowaniem

Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich otrzymała dofinansowanie w wysokości 24.769,00 zł.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”
„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audio-booków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”

Zaproszenie