Relaksacyjny wrzesień trwa

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie a książka często jest lekiem na całe zło. Dlaczego zatem tego nie połączyć? W odpowiedzi na to pytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich narodził się pomysł stworzenia projektu o nazwie „Relaksacyjny wrzesień”

(więcej…)

Korzystajmy ze słowników !!!

W czwartek tj. 16 września 2021 roku w bibliotece w Daniszynie odbyła się lekcja biblioteczna pod hasłem „Poznajemy słowniki”. (więcej…)

Zielono nam

Kolejne zielone warsztaty już za nami. (więcej…)

Zielone warsztaty w Borowcu

Już w piątek, 17 września zapraszamy na warsztaty „Las w słoiku” do Borowca! Na warsztaty zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Borowcu.

Dzień Kropki

Dzień Kropki czyli święto pomagające dzieciom odkryć swoje talenty i uwierzyć  w siebie !!! (więcej…)

Pełen relaks

Rozpoczął się relaksacyjny wrzesień w bibliotece. Pierwsze zajęcia już za nami.

Profesjonalne warsztaty makijażu

W minioną sobotę w gościnnych progach Gminnej Biblioteki w Gorzycach Wielkich odbyły się warsztaty makijażu połączone z profesjonalną sesją fotograficzną.

(więcej…)

Narodowe Czytanie

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich przyłączyła się to ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wszyscy czytamy „Moralność Pani Dulskiej”, Gabrieli Zapolskiej.  Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywa się w formie online. Zachęcamy do obejrzenia trzech odsłon wcześniej nagranych fragmentów lektury. W czytaniu wspierają nas sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak oraz nasi wspaniali czytelnicy, którym serdecznie dziękujemy. Filmy będzie można obejrzeć już jutro, 4 września na bibliotecznym Facebooku. (więcej…)

Zielone warsztaty

Zapraszamy naszych czytelników na kolejne zielone warsztaty, Las w słoiku. Wtorek, 7 września godz. 17:00 filia biblioteczna w Lewkowie.

Narodowe Czytanie

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszową, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. (więcej…)

Zielono nam

Las w słoiku to niezwykle modna, naturalna ozdoba oraz piękna dekoracja każdego domu. We wtorkowe popołudnie w gorzyckiej książnicy uczestniczki warsztatów pod okiem instruktora wykonały swój własny mały ekosystem.

(więcej…)

Relaksacyjny wrzesień

Zapraszamy Państwa na zajęcia Jogi. Zapisz się już dziś 62/734-73-70.

Las w słoiku. Warsztaty.

Makrama - sznurkowa magia

Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zorganizowała warsztaty, podczas których można było poznać jej tajniki i własnoręcznie wykonać torbę.

(więcej…)

Wyjątkowe spotkania z Przemysławem Kossakowskim

Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprosiła Przemysława Kossakowskiego
– znanego dziennikarza, dokumentalistę i podróżnika. Spotkania, które odbyły się w Wysocku Wielkim i Gorzycach Wielkich, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(więcej…)

Wakacyjna biblioteka

Fotorelacja

(więcej…)

Warsztaty z MAKRAMY

Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Obecnie powróciła do łask i szturmem zdobywa nasze serca i mieszkania, stając się ostatnimi czasy prawdziwym wnętrzarskim hitem. Jeśli chcesz poznać tajniki tej sztuki zapraszamy do gorzyckiej biblioteki.  Zapisz się już teraz na warsztaty 62/734-73-70.

Nie rób sobie wakacji od czytania

Czytelnicy, którzy podczas wakacji wypożyczą największą ilość książek otrzymają niespodziankę. Akcja adresowana jest dla dzieci do lat 10. Zaczynamy już od 1 lipca, akcja potrwa do 27 sierpnia.

(więcej…)

Zaproszenie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprasza

Wakacje w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprasza na wakacje w bibliotece!
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.