Zapraszamy do Sobótki

Zapraszamy Państwa do filii bibliotecznej w SOBÓTCE!
Odnowiona biblioteka swoim wnętrzem zachęcają do odwiedzin a na czytelników czekają nowości wydawnicze.

(więcej…)

Podsumowanie roku 2021

Kolejny rok za nami. Ograniczenia sprawiły, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł ale nie oznacza to, że rok 2021 był stracony. Za nami wiele projektów, warsztatów, spotkań autorskich. (więcej…)

Wyróżnieni

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną Kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2020/2021.
Koordynatorem wyróżnionej kampanii była Magdalena Telega.

Wesołych świąt

Uwaga

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

W ramach programu czytelniczego prowadzonego przez Szkołę Podstawową i Bibliotekę w Daniszynie odbył się konkurs na „Najładniejszą zakładkę do książki”,  przeznaczony dla młodszej grupy wiekowej tj. klasy I – IV. (więcej…)

Biblioteka w nowej odsłonie

Termomodernizacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Topoli Małej dobiegła końca co oznacza, że i filii biblioteczna, która mieści się w budynku szkoły otwarła się dla czytelników. Nowości wydawnicze już czekają!

(więcej…)

Piernikowe warsztaty

W Mikołajki, 6 grudnia zapraszamy naszych czytelników na piernikowe niespodzianki.
Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę w Gorzycach Wielkich oraz we Franklinowie będzie mogło samodzielnie ozdobić pierniczka.
Warsztaty piernikowe odbędą się także:
7 grudnia filia biblioteczna w Lamkach
8 grudnia filia biblioteczna w Szczurach

Krasnale gotowe

Czas przygotowań świątecznych rozpoczął się na dobre. Wszyscy wiemy, że świąteczne dekoracje to element wystroju, sprawiający, że zwykłe pomieszczenie nabiera wyjątkowego uroku.
W ramach promocji czytelnictwa specjalnie dla swoich czytelników, Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Po aniołach z makramy przyszedł czas na krasnale. Warsztaty jak zawsze przeprowadziła dla nas pani Grażynka. Już chwilę po rozpoczęciu okazało się, że skrzat jest niezwykle łatwy w wykonaniu i może powstać z materiałów, które z pewnością każdy z nas ma wśród domowych zakamarków. Skarpeta, ryż i kilka elementów dekoracyjnych to materiały potrzebne do jego zrobienia. Każdy uczestnik bez problemu wykonał swoją dekorację .
Skrzaty ze skarpety to urokliwe ozdoby świąteczne, które warto zaprosić do swojego domu wraz z nadejściem pierwszych chłodów. Doskonale pasują do każdego pomieszczenia wprowadzając do wnętrz radosny, figlarny rys.

Święta tuż, tuż...

Zapraszamy naszych czytelników do udziału w Świątecznym Konkursie Fotograficznym.
Szczegóły w regulaminie

(więcej…)

Krasnale w roli głównej

Z początkiem grudnia ruszają kolejne warsztaty w bibliotekach. Tym razem będziemy tworzyć krasnale.
Zapraszamy!
Ilość miejsc ograniczona 62/734-73-70

Zaplatamy w bibliotece

Początek listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej upłynął pod znakiem warsztatów. Gorzycka książnica zaprosiła swoich czytelników w niezwykłą podróż z makramą. Ta modna ostatnio technika to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka.

Warsztaty odbyły się bibliotece głównej w Gorzycach Wielkich, w filiach bibliotecznych w Lewkowie, Wysocku Wielkim oraz w Borowcu. Chętnych czytelników do robienia sznurkowych aniołów nie brakowało. Do wyplatanek użyliśmy sznurka bawełnianego, który jest świetny zwłaszcza do plecenia. Pod czujnym okiem instruktorki, pani Grażynki, każdej z pań bez względu na wiek udało się stworzyć niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju ozdobę w postaci anioła. Wykonanie dekoracji zajęło ok 2 godziny i z pewnością był to bardzo dobrze wykorzystany czas.

Makramowe cuda, zwłaszcza z bawełny niezwykle zdobią wnętrze, nadając mu ciepła i przytulności. Praca ze sznurkiem jest doskonałą szkołą cierpliwości, dokładności oraz systematyczności.  Poza tym daje dużo satysfakcji i zadowolenia z wykonania przedmiotu. Wpływa na rozbudzanie wyobraźni i pomysłowości co nie pozostaje bez znaczenia w efekcie końcowych prac.

Specjalnie dla nas Artur BARCIŚ

Artur Barciś – polski aktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny a także reżyser oraz scenarzysta przeczytał specjalnie dla naszych czytelników. (więcej…)

Zdobyliśmy dofinansowanie!

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich pozyskała 20.731,00 zł. na zakup nowości wydawniczych.

MądrzeJEMY z Katarzyną Bosacką

W poniedziałkowe popołudnie użytkownicy biblioteki gminnej mieli okazję wziąć udział w interesującym oraz pouczającym spotkaniu z Katarzyną Bosacką, ekspertką od rozsądnego kupowania i odżywiania.

(więcej…)

Katarzyna Bosacka w bibliotece

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001r. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki. Tego dnia propagowane jest czytelnictwo i głośne czytanie. By uczcić tak ważny dzień, do wspólnego czytania zaprosiliśmy wielu naszych małych czytelników.

Powrót kreatywnych czwartków

Już od października ruszają KREATYWNE CZWARTKI.
Zapisy ruszyły 62/734-73-70
Zapisz się już teraz! Liczba miejsc ograniczona.

Relaksacyjny wrzesień trwa

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie a książka często jest lekiem na całe zło. Dlaczego zatem tego nie połączyć? W odpowiedzi na to pytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich narodził się pomysł stworzenia projektu o nazwie „Relaksacyjny wrzesień”

(więcej…)