Piękne zmiany

Zakończyły się prace remontowe przed filią biblioteczną w Sobótce.

Prace, głównie polegały na wyrównaniu terenu przed filią oraz ułożeniu krawężników i chodników z kostki brukowej. Zlikwidowano także stary, zniszczony płot. Dzięki temu zabiegowi plac stał się bardziej przejrzysty.  Na większości powierzchni usypano także ozdobny kamień jako piękny, dekoracyjny element.

Bajanka z Kicią Kocią

Bajanka z Kicią Kocią odwiedziła najmłodszych czytelników podczas spotkań zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich 15 września.

(więcej…)

Kicia Kocia dla najmłodszych

Spotkania z ulubioną bohaterką dzieci już w czwartek, 15 września w przedszkolach w Biniewie, Franklinowie oraz w Wysocku Wielkim. Organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna. Spotkania zamknięte dla grup przedszkolnych.

Jesień tuż tuż...

Do jesieni jeszcze kilka dni ale już dziś zapraszamy Państwa na warsztaty. „Drugie życie książki. Papierowe dynie” Zapisy 62/ 734-12-78

Narodowe Czytanie 2022

Za nami Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Tegoroczne Czytanie odbyło się 3 września 2022 roku. Biblioteka już od kilku lat bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. W tym roku czytali dla nas:

  • seniorzy z naszej gminy („Pani Twardowska”)
  • strażacy z naszej gminy („To lubię”)
  • bibliotekarki z naszej gminy („Świtezianka”)
oraz goście specjalni: Katarzyna Żak i Cezary Żak („Pierwiosnek”)
DZIĘKUJEMY

Państwo Żak w bibliotece

Katarzyna i Cezary Żak – tworzą zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym, ale także na scenie. Aktorzy teatralni i filmowi gościli w gorzyckiej bibliotece. Aktorskie małżeństwo oczarowało licznie zgromadzoną publiczność.

(więcej…)

Zaproszenie

Biblioteka w Gorzycach Wielkich zaprasza.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy 62/734-73-70

 

Chwalimy się!

22.615,00 zł. taką kwotę dofinansowania otrzymała nasza biblioteka w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”
Dzięki pozyskanym funduszom biblioteczne półki już wkrótce zapełnią się nowościami wydawniczymi.

Nasze wydawnictwa

„Strajk rolny w Górznie” autorstwa Danuty Jonak. Publikacja została wydana w 100-ną rocznicę strajku rolnego w Górznie (Gmina Ostrów Wielkopolski), 85 rocznicę ogólnopolskich strajków rolnych. Broszura wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich, w nakładzie 300 egzemplarzy. Projekt graficzny został wykonany przez Michała Trusza.
Dostępna w GBP Gorzyce Wielkie.

Wakacje w bibliotece

Magia w bibliotece

PROMOCJA OPRACOWANIA REGIONALNEGO "MATKA KOŚCIOŁÓW OSTROWSKICH"

Filia biblioteczna w Wysocku Wielkim, w czwartek 9 czerwca, była miejscem promocji książki „Matka kościołów ostrowskich, czyli dzieje kościoła i parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim”.

(więcej…)

Maria Rotkiel gościem gorzyckiej biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprosiła Panie na spotkanie motywujące ze znaną psycholog, terapeutą poznawczo-behawioralnym, autorką książek, stałym gościem programów telewizyjnych, audycji radiowych, specjalistą od public realation – Marią Rotkiel, która prowadzi również praktykę terapeutyczną, trenerską oraz szkolenia biznesowe i wykłady motywacyjne.

(więcej…)

Zaproszenie

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promujące książkę pt.: „Matka kościołów ostrowskich” autorstwa Marcina Fleischera.

Zaproszenie

Zapraszamy PANIE na spotkanie ze znaną psycholog Marią ROTKIEL.
Zapisy 62/734-73-70

EKO warsztaty

Kolejna ciekawa propozycja warsztatów w naszych bibliotekach. Zapraszamy

"Matka kościołów ostrowskich"

Książka „Matka kościołów ostrowskich” autorstwa Marcina Fleischera wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich już w sprzedaży!

(więcej…)

Odwołane

Z przyczyn niezależnych od biblioteki, spotkanie z Tomaszem Sekielskim zostało odwołane.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji Dnia bibliotekarza i święta biblioteki odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, sekretarz gminy Dariusz Pryczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich Edyta Denkowska, pracownicy oraz emeryci.

(więcej…)