test Gorzycka biblioteka na literackiej majówce

b_508_337_16777215_0___images_stories_majowka_DSC_4346.jpgW sobotę, 13 maja, spora, bo 45-osobowa grupa miłośników wycieczek i fascynatów literatury wybrała się na wycieczkę zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich.

Celami naszej podróży były muzea literackie: Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie. Zorganizowane wycieczki były następstwem wykładów poświęconych życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej oraz Adama Mickiewicza, wygłoszonych przez dr Małgorzatę Judę-Mieloch w bibliotece gminnej w Gorzycach Wielkich oraz w jej filiach: w Daniszynie, w Wysocku Wielkim oraz w Lewkowie. Na pierwszy termin wycieczki pojechała spora grupa czytelników związana przede wszystkim z filiami bibliotecznymi w Daniszynie oraz w Wysocku Wielkim. Zarówno w Śmiełowie, jak i w Russowie po zwiedzeniu muzealnych wnętrz, uczestnicy wycieczki mieli okazję do spacerowania w przy muzealnych ogrodach. W Śmiełowie można było zobaczyć ''ogródek Zosi", natomiast w Russowie w ramach oprowadzania zwiedzający obejrzeli, także od środka, stare chłopskie zabudowania tworzące ekspozycję etnograficzną. Piękna pogoda, idealna na majówkę, sprawiła, że uczestnicy mogli zrelaksować się podczas zwiedzania, spacerów i wspólnych rozmów. Wycieczka do muzeów literackich, jak i wcześniejsze wykłady są częściami projektu realizowanego przez gorzycką książnicę, a współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.