test Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2017

b_671_445_16777215_0___images_stories_powiatowy_DSC_4181.JPG

W środę, 10 maja, bibliotekarze z powiatu ostrowskiego świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a wyróżnieni czytelnicy odebrali zaszczytny tytuł Czytelnika Roku.

Już po raz kolejny bibliotekarze i czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich gościli w Forum Synagoga na obchodach powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Dyplomy, medale dla Czytelników Roku oraz wyróżnienia dla bibliotekarzy wręczyli: zastępca prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Ewa Matecka, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Andrzej Leraczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Włodzimierz Grabowski.
Wyróżnieni tytułem Czytelnika Roku 2016 zostali:
1. Zofia Lisek - Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą w Gorzycach Wielkich
2. Joanna Gratzke - Filia w Daniszynie
3. Dominika Maroszek - Filia w Lewkowie
4. Alicja Wasiak - Filia w Sobótce
5. Maria Teresa Frątczak - Filia w Wysocku Wielkim
6. Stanisława Akerman - Filia w Lamkach
7. Alina Gomółka - Filia we Wtórku
8. Anna Panek - Filia we Franklinowie
9. Beata Kubacka - Filia w Topoli Małej
10. Kazimiera Zachwyc - Filia w Szczurach

Wyróżnieni bibliotekarze z powiatu ostrowskiego 2016:
1. Maria Pietrzak - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego
2. Donata Zembska - pracownik Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka
3. Dariusz Pryczak - dyrektor Gminna Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim z/s w Gorzycach Wielkich
4. Maria Marciniak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach
Gościem specjalnym uroczystości była słynna aktorka teatralna, filmowa i wokalistka Olga Bończyk. Na co dzień związana z teatrami: Piosenki we Wrocławiu, Rampa, „Roma", Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, Ale! Teatr i „Capitol" w Warszawie. Oprócz aktorstwa drugą „miłością" aktorki jest muzyka. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.