test Dzień Naleśnika w bibliotece

b_484_388_16777215_0___images_stories_nalesniki_DSC_2111.jpgMogą być z cukrem pudrem, dżemem, bitą śmietaną. Naleśniki, bo o nich mowa, to ulubiony przysmak dzieci. W Gminnej Bibliotece w Gorzycach Wielkich po raz pierwszy obchodzony był Dzień Naleśnika połączony z akcją Cała Polska czyta dzieciom.

Naleśniki to jedno z ulubionych dań wszystkich dzieci. Na ten pyszny dzień do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich przybyły pierwszaki z miejscowej szkoły wraz z opiekunem, panią Agnieszką Kulińską. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki. Pani Agnieszka Głowacka – radna gminy Ostrów Wielkopolski oraz właścicielka firmy cateringowej „Przysmaki od Agi" w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przeczytała książkę Joanny Krzyżanek „Cecylka knedelek i ulica Naleśnikowa", która w literacki sposób rozbudziła w dzieciach naleśnikową pasję. Po krótkiej rozmowie o różnych rodzajach naleśników oraz przedstawieniu historii tego przysmaku, pani Agnieszka pod czujnym okiem dzieci wykonywała ciasto – krok po kroku omawiając z małymi uczestnikami spotkania jego poszczególne składniki. Po usmażeniu, zadaniem dzieci było jak najpiękniejsze udekorowanie swojego naleśnika. Można było je ozdobić między innymi czekoladą, dżemem, cukrem pudrem, serkiem czy bitą śmietaną. Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali z niecierpliwością, była degustacja swojego naleśnika. Na zakończenie, na każdego małego uczestnika czekał wyjątkowy upominek ufundowany przez panią Agnieszkę Głowacką - łopatki z napisem MasterChef Gorzyce Wielkie.