test Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

b_434_325_16777215_0___images_stories_anders_mnm.jpgJuż 50 lat ( od 1967 r. ) 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Datę tę wybrano nie przypadkowo - to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena, którego baśnie są znane na całym świecie.

Z tej okazji bibliotekarka Ewa Klawińska zaprosiła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Wysocku Wielkim do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysocku Wielkim. Grupa średniaków z paniami Donatą Pałczyńską i Katarzyną Kowalską przybyła w dniu 6 kwietnia, a starszaki z paniami Joanną Portasiak i Małgorzatą Leśnierowską w dniu 7 kwietnia. Dzieci poznały źródło pochodzenia święta. Następnie poznały baśń H.Ch. Andersena pt. " Królowa Śniegu", która uczy nas wytrwałości w dążeniu do celu. Jest opowieścią o sile miłości i przyjaźni, która przetrwa wszystko, ale czasami wymaga od nas poświęceń. Bibliotekarka wyjaśniła dzieciom, że dobro zawsze zwycięża zło, a ludzie o dobrym sercu potrafią kochać. Z kolei dzieci ułożyły słowo KOCHAM , ponieważ mają dobre serduszko. Po wielkich emocjach, przyszedł czas na zabawę. Dzieci z przygotowanych elementów zrobiły królową śniegu. Przedszkolaki podziękowały bibliotekarce za spotkanie pięknym upominkiem. Dzień ten ma promować literaturę dziecięcą i inspirować najmłodszych i ich rodziców do sięgania po książki i rozbudzać pasję do czytania.