test Urodziny Misia Uszatka

b_451_300_16777215_0___images_stories_uszatek_DSC_1329.jpgW miniony piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w filii Szczury obchodziliśmy 60 urodziny Misia Uszatka.

Z tej okazji przybyli do biblioteki uczniowie z klasy pierwszej pod opieką pani Kariny Wojciechowskiej. Dzieci chętnie wysłuchały bajki „List od bociana" oraz obejrzały krótką bajeczkę „Misia Uszatka – Pechowe lody". Następnie każdy otrzymał kolorowankę z Uszatkiem w roli głównej oraz coś słodkiego. Dzieci również zrobiły piękne ślimaczki.
Miś Uszatek to bohater serialu dla dzieci. Serial opowiada o przygodach Misia i jego przyjaciół, którym przytrafiają się różne często niespodziewane przygody. Każdy odcinek kończy się morałem skierowanym do dzieci, który jest podsumowaniem danej historii. Imieniem Misia Uszatka nazwano przedszkola, klubiki a nawet powstał pomnik Misia Uszatka w Łodzi. Żeby uczcić urodziny Misia zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę, która zawsze pojawia się w bajce:
Na dobranoc - dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa Wam.
Mówią o mnie Miś Uszatek,
bo klapnięte uszko mam.

Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!