test Biblioteka w Wysocku Wielkim łączy pokolenia

b_391_293_16777215_0___images_stories_pokolenia_rr.jpgW filii GBP w Wysocku Wielkim tradycją stały się spotkania dla najlepszych, najmłodszych czytelników, którzy w minionym roku wypożyczyli najwięcej książek.

Spotkania odbyły się w czasie ferii zimowych w dniach 08 i 09 lutego i jak co roku w ramach akcji " CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", gdyż nagrodzone zostały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Wysocku Wielkim oraz młodzi czytelnicy z gminy i miasta Ostrów Wielkopolski, którym książki czytają całe rodziny. Do biblioteki przybyli zaproszeni goście: Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Ostrów Wielkopolski p. Henryk Kwiecień, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysocku Wielkim p. Alicja Wawrzyniak, Prezes Stowarzyszenia "Nasze Wysocko" p. Małgorzata Bruzi, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Adam Wasiela, Dyrektor Gminnych Bibliotek Publicznych p. Dariusz Pryczak, Sołtys wsi Wysocko Wielkie p. Ryszard Dymny oraz dzieci wraz z rodzicami, dziadkami. Pierwszego dnia po przywitaniu i podziękowaniu za włączenie się do akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", bibliotekarka Ewa Klawińska poprosiła gości o wręczenie dzieciom dyplomów SUPER CZYTELNIK ROKU 2016 i nagród książkowych. Następnego dnia nagrody wręczała bibliotekarka. Goście zaproszeni podziękowali p. Ewie za popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Po części oficjalnej dorośli zostali zaproszeni na kawę a dzieci do wspólnej zabawy. Prace plastyczne dzieci tworzyły pod bacznym okiem rodziców, dziadków. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Spotkania dostarczyły dzieciom dużo radości i z uśmiechem na buzi oraz z wypożyczonymi książkami, pożegnały się do następnej wizyty. Hasłem tegorocznej edycji super czytelnika roku było " Biblioteka łączy pokolenia".