test Warsztaty pszczelarskie w Przedszkolu w Daniszynie

b_602_451_16777215_0___images_stories_pszczolydan_DSC00589.jpgW piątek tj. 27 stycznia 2017 biblioteka w Daniszynie gościła w miejscowym przedszkolu, gdzie oprócz tradycyjnego czytania i zabaw odbyło się spotkanie z pszczelarzem Mirosławem Antczakiem.

Spotkanie to było kontynuacją projektu realizowanego przez przedszkole w Daniszynie „Ratujmy pszczoły". Do działań związanych z projektem przyłączyła się biblioteka . Dzieci zapoznały się z książkami w których jest mowa o życiu pszczół a także z ciekawostkami dotyczącymi tych ciekawych i pożytecznych owadów.
Do realizacji projektu włączyła się także Milena Kokot, mama przedszkolaków Magdy i Filipa, która przygotowała dla dzieci zabawy ruchowe i plastyczne związane z pszczółkami oraz zaprosiła pszczelarza. Pan Mirosław Antczak przywiózł ze sobą pokazowy ul i bardzo ciekawie opowiedział przedszkolakom o pszczołach oraz o tym jak wygląda życie w ulu. Podczas godzinnego spotkania przedszkolaki poznały pracę pszczelarza i dowiedziały się jak się wybiera miód z ula. Oczywiście nie zabrakło degustacji miodu i pyłku pszczelego oraz zaznajomienia się z akcesoriami pszczelarskimi, takimi jak ramka, podkurzacz czy syrop do karmienia pszczół. Przedszkolaki były zachwycone tym, że mogły przyjrzeć się ulowi z bliska i zadawały mnóstwo pytań panu pszczelarzowi . Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki wiedzą jak pożyteczne są pszczoły i jak ważna jest ich rola w środowisku naturalnym.