test Zamieszkać w teraz

Gro wydarzeń kulturalnych odbywających się w 2011 roku związanych jest z obchodami Roku Czesława Miłosza. Organizatorem wielu imprez przybliżających poezję i postać poety, noblisty Czesława Miłosza jest Wielkopolska Biblioteka Publiczna w Poznaniu. I tak, 18 maja b.r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się konferencja pt. "Miłosz: przybliżenia - oddalenia", podczas której ogłoszono wyniki konkursu "Zamieszkać w teraz" na scenariusz imprezy bibliotecznej.

alt

Konkurs skierowany był do bibliotekarzy i animatorów kultury województwa wielkopolskiego a jego celem praktycznym było przygotowanie zestawu materiałów repertuarowych, stanowiących pomoc metodyczną dla bibliotekarzy. Scenariusze ocenaiało jury w składzie: Małgorzata Janiak, Justyna Stoltman-Prędka, Magdalena Giemuza-Żurawska oraz instruktorki z Działu Instrukcyjno - Metodycznego WBPiCAK. Wśród grona laureatów, osób wyróżnionych znalazła się bibliotekarka Magdalena Telega reprezentująca Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich, filia w Lewkowie. Wyróżniony scenariusz będzie kanwą zaplanowanych na jesień imprez bibliotecznych skierowanych do młodzieży gimnazjalnej gminy Ostrów Wlkp. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszego owocnego podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Wszystkich zainteresowanych nagrodzonym scenariuszem odsyłamy na stronę:

http://www.wbp.poznan.pl/index.php?mode=katalogi&action=show&menu=165&id=225&lang=PL      alt