test Dzień Postaci z Bajek w Daniszynie

b_622_351_16777215_0___images_stories_danpostaci_DSC_0177.JPG

W przeddzień Światowego Dnia Postaci z bajek, tj. 4 listopada biblioteka w Daniszynie wspólnie z przedszkolem zorganizowała i świętowała dzień bohaterów baśni i bajek.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola p. Arleta Gorzelana wierszykiem „ Dzień Postaci z Bajek”. Następnie przedszkolaki wysłuchały bajki o Kopciuszku czytanej przez p. katechetkę Marię Kusicielek. Dla przedszkolaków przygotowano także zagadki literackie, quizy słowne i muzyczne oraz słodkości znane z różnych bajek. Na podstawie rekwizytów ukrytych w zaczarowanym kuferku dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek z których pochodzą. Dzieci również układały puzzle, segregowały rekwizyty z bajek, bawiły się i naśladowały sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. W tym ważnym dla dzieci dniu nie mogło zabraknąć okrzyku :

„Wszyscy zatańczymy,

Razem zaśpiewamy

Bo Postaci z Bajek

Dzień wesoły mamy !!!”

Na zakończenie przedszkolacy obejrzeli kilka krótkich bajek na dużym bibliotecznym ekranie. Wiedza naszych przedszkolaków okazała się imponująca i każde dziecko zdobyło medal „Super Znawca Bajek” !!!