test Bohaterowie bajek w bibliotece

b_472_312_16777215_0___images_stories_bajki8_DSC_0102.jpgKsiężniczki, piraci, czarodziejki, rycerze – między innymi oni odwiedzili gorzycką bibliotekę. Pretekstem do spotkania był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W obchody tego święta kilka dni wcześniej włączyła się też gorzycka biblioteka. Z tej okazji w placówce zorganizowano konkurs plastyczny, którego tematem były bajkowe postaci. W sumie w plastycznej rywalizacji uczestniczyło ponad 40 dzieci – młodych czytelników GBP w Gorzycach Wielkich. Pomysłowości i pracowitości w przygotowaniu prac gratulowali dzieciom: dyrektor biblioteki Dariusz Pryczak oraz jurorki: Hanna Olejnik, Małgorzata Szyszka i Katarzyna Kryjom. W konkursie I miejsce zajęli: Przemysław Walczak oraz Zofia Płocharz, II – Agata Hądzel i Grzegorz Hoffman, III – Hanna Kopras oraz Amelia Poprawa. Zostały też przyznane wyróżnienia – otrzymały je: Zuzanna Frąckowiak, Oliwia Wewiór, Lena Brodala, Kamila Jędras. Każdy uczestnik został też doceniony nagrodą pocieszenia –– dyplomem oraz blokiem technicznym i pisakami.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek, 3 listopada, w nowej części książnicy. Na specjalne, iście bajkowe, spotkanie, do biblioteki przybyli m.in.: rycerze, piraci, Czerwone Kapturki, księżniczki, czarodziejki. Nic dziwnego. Finał konkursu był połączony z obchodami bajkowego święta. Dla dzieci zorganizowano warsztaty plastyczne i teatralne, w których młodzi czytelnicy biblioteki chętnie uczestniczyli.