test Spotkanie z Anną Onichimowską

Genialne spotkania z Anną Onichimowską odbyły się w Gimnazjach Publicznych w Sobótce i Lamkach. Młodzież mogła spotkać się z czołową polską autorką książek, których tematyka jest w stanie zainteresować niejednego gimnazjalistę. Charakter i przebieg spotkań na długo zostaną w głowach uczestników.

alt

W dniu 26 maja br. czytelnicy minnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich mieli okazję spotkać się autorką, dramatopisarką, scenarzystką Anną Onichimowską. Autorka debiut literacki zanotowała w 1976 r. od razu po studiach polonistycznych tomikiem wierszy dla dorosłych. Zaiteresowania skierowały ją jednak na tory twórczości dla najmłodszych i młodzieży. Dziś ma na koncie już ponad 4o książek, które cieszą się niesłabnącą popularnościa.  Fenomenu pisarskiego możemy doszukiwac się w ponadczasowości poruszanych zagadnień jak i uniwersalności tematów w książkach. Do najważniejszych pozycji autorki możemy wymienić cykl książek, który może zaineteresować zarówno młodzież jak i rodziców, na który składa się Hera moja miłość, Lot Komety, Demony na smyczy. Anna Onichimowska pisze również świetne bajeczki dla najmłodszych, które nie tylko śmieszą, ale i uczą.  Ważnym elementem jej życia jest także teatr, telewizja i radio dla których pisze scenariusze. Jednym z najnowszych jest spektakl w Teatrze TV pod tytułem "Małgosia", którego reż. jest Olaf Lubaszenko. Z najnowszych informacji wynika również, że dwie lub trzy książki zostaną zekranizowane, co na pewno poszerzy jeszcze grono odbiorców autorki.