test Spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś

b_154_154_16777215_0___images_stories_bartos_DSC_8312.jpgCzytelnicy biblioteki w Daniszynie mieli okazję, we wtorkowy wieczór, 8 października, wziąć udział w kameralnym spotkaniu przy kawie z pisarką Jolantą Bartoś.

Pisarka urodziła się w Jarocinie, a obecnie mieszka w Lesznie.
Debiutem Jolanty Bartoś była powieść „Niepokorna". W tej chwili autorka ma w dorobku 7 powieści oraz 1 opowiadanie konkursowe. Jej twórczość to mieszanka thrillera, kryminału i horroru, połączona z wątkami obyczajowymi.
Wkrótce ma ukazać się powieść „Stalker", która zawiera elementy autobiograficzne, gdyż pisarka sama padła ofiarą cyberprzemocy. Obecnie autorka planuje książkę, której akcja będzie działa się w Krotoszynie, a fabuła dotyczyć ma wpływu świata wirtualnego na nasze życie.
Autorka podczas spotkania wspomniała, że unika rozbudowanych opisów. Powiedziała, że bardzo starannie przygotowuje się do pisania, gdyż zależy jej, by wydarzenia i postacie były jak najbardziej wiarygodne i realne. Akcja umiejscawiana jest zwykle w znanych autorce miastach, m.in. we Wrocławiu, Lesznie, Wolsztynie. Mówiła także, że inspiracją do jej książek jest twórczość Stephena Kinga oraz Deana Koontza.
Jolanta Bartoś przedstawiła pokrótce treść swoich książek, umiejętnie podsycając zainteresowanie słuchaczek i zachęcając do przeczytania całości. Pisarka z łatwością nawiązała kontakt z uczestniczkami spotkania, które dały się wciągnąć do dyskusji.
Ciekawostką jest, że Jolanta Bartoś, oprócz pisarstwa, zajmuje się w wolnych chwilach rękodziełem artystycznym. Na spotkaniu można było podziwiać efekty jej misternej pracy.