test Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

b_154_154_16777215_0___images_stories_dsc_3227.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich oraz jej filie zapraszają dzieci w wieku od 3 do 6 lat do zbierania naklejek, odebrania książki oraz dyplomu Małego Czytelnika. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania dziecku.

Na dzieci w wieku 3-6, które przyjdą wraz z rodzicem do biblioteki czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza. Każdy przedszkolak otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla...", przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. Książka jest dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek". Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do gorzyckiej książnicy oraz naszych filii w Daniszynie, Lewkowie, Sobótce, Wysocku Wielkim, Wtórku, Franklinowie, Topoli Małej oraz Szczurach.