test CZYTAM BO LUBIĘ

b_154_154_16777215_0___images_stories_czytambo_DSC03791.jpgW czwartkowe przedpołudnie tj. 30 maja 2019 roku w bibliotece w Daniszynie podsumowano akcję biblioteczną „Czytam bo lubię" mającą na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie do systematycznego czytania.

W akcji czytelniczej mogli wziąć udział wszyscy czytelnicy biblioteki. Akcja biblioteczna „Czytam bo lubię" polegała na napisaniu krótkiej recenzji lub reklamy swojej ulubionej książki. W akcji wzięły udział: Izabela Talaga, Gabriela Urban, Dorota Frycz, Wiktoria Walczak, Agata Duczmal i Julia Sut. Uczennice Szkoły Podstawowej w Daniszynie postanowiły podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami swoim entuzjazmem i zapałem do czytania książek. Uczestniczki akcji zrobiły to metodą booktalkingu, czyli krótko zareklamowały swoje ulubione książki, by zachęcić swoich przyjaciół do sięgnięcia i samodzielnego ich przeczytania. Wśród polecanych książek przeważała literatura fantastyczna z Harrym Potterem na czele, a także książki z cyklu Magiczne Drzewo. Nie zabrakło również książek z literatury młodzieżowej. Głównym założeniem akcji czytelniczej było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych a przede wszystkim wyrobienie nawyku czytania dla przyjemności.