test Piątkowy poranek z Babcią Władzią

b_154_154_16777215_0___images_stories_babciaWladzia2019_DSC_0324.jpg

Cztery przedszkola z gminy Ostrów Wielkopolski odwiedziła autorka tomiku wierszy wydanych przez gorzycką książnicę pt. "Wierszyki babci Władzi". Lokalna poetka, Władysława Głowacka odwiedziła placówki w Łąkocinach, Daniszynie, Biniewie i Borowcu.

Akcja promocyjna książeczki pt. „Wiersze babci Władzi" wciąż trwa. Tym razem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, poetka odwiedziła przedszkola w Daniszynie, Łąkocinach, Biniewie oraz Borowcu. Władysława Głowacka – autorka tomiku, poza tworzeniem wierszy jest aktywną emerytką, śpiewa w chórze „Radość", uczestniczy w spotkaniach Klubu Aktywnego Seniora w Gorzycach Wielkich. Poetka podczas spotkań opowiedziała dzieciom skąd wzięła się u niej potrzeba pisania wierszy, skąd czerpie tematy i jak wygląda proces tworzenia książki. W trakcie krótkich wizyt przedszkolaki zaznajomiły się z książką oraz wysłuchały kilku utworów z tomiku.
Książka wydana przez gorzycką książnicę zawiera zbiór 10 wierszy, które skierowane są dla dzieci. Charakteru wydaniu nadają oryginalne ilustracje znanej ostrowskiej malarki oraz projektantki, zajmującej się grafiką komputerową i scenografią - Barbary Zabłockiej. Spotkania zorganizowane zostały przez Gminną Biblioteką Publiczną w Gorzycach Wielkich. Prowadzone były przez dyrektora książnicy - Dariusza Pryczaka.
Spotkanie autorskie to doskonała okazja na poznanie nowych utworów, ale także samej autorki, co z pewnością było dla najmłodszych cennym doświadczeniem. Wszystkie spotkania zakończyły się podziękowaniami dla autorki oraz dyrektora biblioteki, dla przedszkola tomikami wierszy, a dla dzieci słodką przekąską.