facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

test "Słodka Polska czyta dzieciom" w Lewkowie

b_154_154_16777215_0___images_stories_Lewkowcukiernia_DSC_0749.jpg

Czytanie nie musi być nudne, sztampowe i przewidywalne. Do czytania ciekawej opowieści można zaprosić kogoś, kto chętnie uzupełni czytaną treść, czerpiąc z własnej wiedzy i doświadczenia.

Do słuchania mali czytelnicy muszą mieć szeroko otwarte uszy i oczy, ale w odbieraniu literackich treści mogą pomagać także inne zmysły. Takie niezwykłe czytanie miało miejsce w bibliotece publicznej w Lewkowie, 21 maja, a bibliotekę odwiedziły dwie grupy dzieci z lewkowskiego przedszkola. Na małych czytelników czekał gość reprezentujący cukiernię w Lewkowie, pani Maria Jankowska z cukierni Jankowscy. Pani Maria ubrana w specjalny, cukierniczy strój przeczytała książeczkę pt."Mam przyjaciela piekarza"z serii Mądra mysz. Po czytaniu dzieci mogły zadawać pytania związane z zawodem gościa, i same też opowiadały o swoich kulinarnych preferencjach. Okazało się, że dzieci uwielbiają jeść serniki, pani Maria najbardziej lubi piec torty i dekorować je, a całkiem spora grupa dzieci zamierza stworzyć pani Marii konkurencję i otworzyć własne cukiernie. Nie przestraszyła ich nawet wizja wczesnych, prawie nocnych pobudek do pracy.
Po czytaniu na dzieci czekała wspaniała słodka uczta w postaci ciasteczek o różnych kształtach i kolorach. W podziękowaniu za przybycie, czytanie i obdarowanie ciasteczkami, nasz gość otrzymał dyplom z logo akcji czytelniczej "Cała Polska czyta dzieciom", który wcześniej dzieci "podpisały" swoimi odciskami paluszków. Kolorowe podziękowanie ozdabia cukiernię państwa Jankowskich.
Gdy przyswajaniu czytanych treści towarzyszy autentyczny przekaz; gdy dzieci mogą odbierać literackie treści wieloma zmysłami, to takie literackie spotkanie zapadnie im głęboko w pamięci, a wspomnienie książki i czytania będzie kojarzyło się wyłącznie z pozytywnymi emocjami. I taki jest cel wielowymiarowego zachęcania dzieci do czytania.

Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+