test Dzień bibliotekarza w Gorzycach Wielkich

b_154_154_16777215_0___images_stories_dzienbiblio2019_DSC_9686.jpg

Bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz zaproszeni goście świętowali Dzień Bibliotekarza.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. To szczegółna okazja do spotkań, podsumowania osiągnięć oraz sukcesów wszystkich, którzy wpływają na rozwój życia kulturalnego społeczności lokalnej. Z tej okazji, 10 maja zastępca wójta gminy Ostrów Wlkp. Antoni Hadryś wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy, Henrykiem Kwietniem spotkali się z dyrektorem i pracownikami biblioteki, aby złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyli się także radny Paweł Małuszek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim Adam Wasiela. Podczas spotkania, dyrektor biblioteki Dariusz Pryczak wyróżnił Katarzynę Kryjom bibliotekarkę z Gorzyc Wielkich oraz Natalię Kozieras pracującą w filii bibliotecznej w Sobótce nadaniem tytułu kustosza. To jednak nie wszystko. W podziękowaniu za szczególny wkład włożony w rozwój bibliotek i czytelnictwa na terenie gminy Ostrów Wielkopolski, tytuł "Honorowego Bibliotekarza gminy Ostrów Wlkp." otrzymali przyjaciele gorzyckiej książnicy, Agnieszka Głowacka i Henryk Kwiecień. Nie zabrakło także specjalnych podziękowań dla bibliotekarki Ewy Klawińskiej, która obchodziła 40-lecie swojej pracy.