facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

test Jacek Fedorowicz

b_154_154_16777215_0___images_stories_fedorowicz_DSC_6314.jpg

Mistrz satyry, aktor, estradowiec, radiowiec i rysownik, a także autor książek a wszystko to w jednej ale jakże znakomitej osobie. Jacek Fedorowicz gościł w gorzyckiej bibliotece.

Na spotkanie z tak znaną osobistością, legendą polskiej telewizji przybyło blisko 100 osób. Punktualnie o godzinie 18:00 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich pojawił się pan Jacek i już wiedzieliśmy, że głośny śmiech i pozytywna energia wypełnią salę po brzegi. Felietonista raczył zgromadzoną publiczność fragmentami swoich felietonów. Nie brakowało też zabawnych i ciekawych anegdot z życia prywatnego oraz polityki. Podczas spotkania, artysta wylosował wśród publiczności książki, które osobiście wręczył szczęśliwym zwycięzcom. Można też było zdobyć autograf lub pamiątkowe zdjęcie. Satyryk z cierpliwością odpowiadał na każde zadane pytanie, a tych nie brakowało. Publiczność pytała głównie o czasy słynnego „Dziennika telewizyjnego", który dla wielu ma wartość sentymentalną. Niepozorna postać starszego gentlemana o nienagannych manierach, wzbudziła wśród przybyłej publiczności wiele pozytywnych emocji. Owacje na stojąco świadczyły o tym, że spotkanie można śmiało zaliczyć do udanych. Po spotkaniu, pan Jacek podpisał się na pamiątkowej szybie, na której swoje autografy składają wszyscy znakomici goście zaproszeni przez bibliotekę. Wtorkowe spotkanie poprowadził dyrektor Gminnej biblioteki publicznej, Dariusz Pryczak.

Jacek Fedorowicz, to człowiek, który ma niezwykły dar, talent, by w szarej codzienności znaleźć powód do żartu i śmiechu. Urodzony w 1937 r. w Gdyni. Satyryk i aktor. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jego przygoda z teatrem zaczęła się jeszcze w szkole średniej, kiedy przez trzy lata śpiewał i grał w amatorskim teatrze prowadzonym przez Jerzego Wasiuczyńskiego. Fedorowicz był jednym z założycieli gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Współpracował z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. Dookoła świata, Po prostu, Dziennik Bałtycki, Szpilki, ITD). Współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". Występował na estradzie m. in. w Teatrze Wagabunda.
W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program Dziennik Telewizyjny, który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy.
Zagrał w takich filmach, jak m.in. „Do widzenia do jutra", „Małżeństwo z rozsądku", „Polowanie na muchy", „Kochajmy Syrenki", „Nie ma róży bez ognia". Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – m. in. Nagrody Kisiela za 1994 w kategorii publicystyki.
W 2007 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Autor ma na swoim koncie wiele tytułów. Napisał między innymi "Porady estradowca dla kolegów dramatycznych", "Felietony i dialogi", "Będąc kolegą kierownikiem", "Święte krowy na kółkach" czy najnowszej "Chamo Sapiens".


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+