test Warsztaty. Szydełko

b_154_154_16777215_0___images_stories_szydelko1_DSC_7344.jpg

W Gminnej Bibliotece w Gorzycach Wielkich ponownie postawiono na zajęcia z rękodzieła, czego owocem było czwartkowe spotkanie z szydełkiem i włóczką.

Pierwsze spotkanie cyklu spotkań z szydełkiem już za nami. Panie pragnące się nauczyć bądź podszkolić tej wyjątkowej sztuki posługiwania się szydełkiem, przybyły do biblioteki w znakomitych nastrojach. Po krótkim przywitaniu, prowadząca, pani Kasia, mieszkanka Gorzyc Wielkich, wprowadziła uczestniczki w tajniki pracy z szydełkiem. Zaczęła od podstaw czyli wszelkie informacje na temat rodzaju włóczki, rozmiaru szydełka, ilości oczek czy sposobu wykonania wzoru. Z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem, każdej z pań demonstrowała krok po kroku tajniki tej pięknej sztuki. Zdradziła także kilka swoich sekretów, między innymi jak poprawnie krochmalić wydziergane cuda. Panie w wielkim skupieniu wysłuchały przydatnych wskazówek, po czy zabrały się do nie łatwej pracy. "Najważniejsze są chęci. Początki mogą być trudne jednak już po kilku dniach nabiera się wprawy i wtedy szydełkowanie może stać się wielką pasją" - mówi jedna z uczestniczek warsztatów.

Czwartkowe spotkanie zapoczątkowało cykl spotkań. Na kolejne warsztaty z szydełkiem zapraszamy już w czwartek, 14 lutego o godz. 16:00, do biblioteki w Gorzycach Wielkich.