test Dzień Postaci z Bajek

b_334_223_16777215_0___images_stories_bajek_DSC_4438.jpg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych bohaterów i obchodzone jest na całym świecie 5 listopada, w dzień urodzin Walta Disneya. Gorzycka książnica wraz z uczniami miejscowej szkoły podstawowej również włączyły się w obchody tego niecodziennego święta.

We wtorkowy poranek, 6 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich odwiedzili uczniowie klasy pierwszej z gorzyckiej Szkoły Podstawowej. Spotkanie było doskonałym pretekstem do rozwijania zainteresowań czytelniczych, ponieważ dzień wcześniej obchodziliśmy święto wszystkich bajkowych postaci. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania „Opowieść Olafa”, śnieżnego bohatera Krainy Lodu, który w zabawny, ale i pouczający sposób pokazał małym słuchaczom, jak ważna jest przyjaźń i dzielenie się przeżyciami. Następnie przyszedł czas na zagadki i rozpoznawanie rekwizytów, gdzie uczestnicy spotkania musieli wykazać się znajomością treści bajek. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki, więc świetnie sobie radziły z tymi wszystkimi z zadaniami. Na koniec wszyscy mogli pobawić się na magicznym dywanie - interaktywnej podłodze, która zapewniła dużą dawkę zabawy i śmiechu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.