test Starość…czy to już?

b_576_416_16777215_0___images_stories_jarosz_DSC_6803.jpg

Gościem biblioteki gorzyckiej był satyryk Krzysztof Jaroszyński, który zaprezentował się w monologu pt., „Starość...Czy to już!?".

W piątkowe popołudnie 23 lutego do gorzyckiej książnicy zagościł znany satyryk Krzysztof Jaroszyński. Przybyli goście mogli posłuchać zabawnych skeczy dotyczących starości. – Mówiąc krótko, starość nie zawsze jest wesoła, bywa i smutna. Jednak czy zawsze musimy na wszystko patrzeć w czarnych barwach, nie – śmiał się satyryk. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej biblioteki i zgromadziło ponad 100 widzów, wstęp był wolny.
Krzysztof Jaroszyński urodził się w 1953 roku w Warszawie. Już jako dziewiętnastoletni student polonistyki UW trafił do Programu III Polskiego Radia, gdzie został stałym autorem i wykonawcą swoich tekstów w magazynie „60 minut na Godzinę", który z czasem stał się najpopularniejszą audycją rozrywkowo- satyryczną w Polsce. Pracował tam aż do stanu wojennego, kiedy audycję rozwiązano. Jego cykle „Dziennik trenera" czy „Poradnik pedagoga" powtarzane są w Trójce do dziś. W 1976 roku otrzymał od Jana Pietrzaka propozycję wstąpienia do kabaretu „Pod Egidą" jako autor i wykonawca. Pisał tam teksty dla siebie, Fronczewskiego, Pszoniaka, Gajosa, Pietrzaka i innych.
W końcu lat 80-tych wraz z Januszem Gajosem utworzył duet kabaretowy „Dwójka bez sternika" z którym objechali m in. Europę zachodnią, USA i Australię. Na początku lat 90-tych stworzył w TVP1 cykl satyryczny „Magazynio", którego nagrał około 100 odcinków. Tyle samo było nieco później odcinków programu satyryczno- publicystycznego „Cafe Fusy"- z Młynarskim, Ogórkiem, Daukszewiczem . W TVP 2 stworzył wraz z czołówką polskich kabareciarzy kilka dużych kabaretonów w jego reżyserii- w Operze Leśnej w Sopocie i Sali Kongresowej.
Od 1998 tworzył i produkował seriale komediowe dla Polsatu. Najpierw „Graczykowie", potem „Buła i Spóła", „Ale się Kręci", „Synowie" i wreszcie „Daleko od Noszy" który cieszył się największym uznaniem , powstało ćwierć tysiąca odcinków.
W 2012 napisał, wyreżyserował i wystawił w Warszawie swoją pierwszą komedię teatralną „Sextet czyli Roma i Julian". Wkrótce potem tekst doczekał się swoich nowych inscenizacji w teatrze „STU" w Krakowie, „Nowym" w Łodzi, po czesku w teatrze „METRO" w Pradze, oraz po niemiecku w teatrze w Zittau. Przetłumaczony na 8 języków.
Nagrodzony był sześciokrotnie „Melonikiem Charliego" na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku 2003-2011. „Kryształowym Granatem" na Festiwalu Komedii Filmowych w Lubomierzu (2011). Na Festiwalu Teatralnym w Siedlcach, Festiwalu Piosenki w Opolu za monolog Gajosa w kabaretonie. Jego program telewizyjny „Od stóp do głów" doszedł do finału Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Róże Montreux".