test Z Babą Jagą o zdrowym odżywianiu

b_523_309_16777215_0___images_stories_zbabajaga_DSC_6515.jpgW bajkową opowieść o zdrowym stylu życia przenieśli się mali widzowie uczestniczący w spektaklu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich.

We wtorek, 13 lutego w siedzibie gorzyckiej biblioteki gościliśmy już po raz drugi teatr Edu-Artis z Krakowa – tym razem z przedstawieniem „W domku Baby Jagi". Spektakl oparty był na znanej baśni braci Grimm pt.: „Jaś i Małgosia". Mali widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przygody bohaterów, którzy bawiąc się w lesie znaleźli domek Baby Jagi zbudowany z piernika. I choć zamiary czarownicy były nie najlepsze – porwała Małgosię z zamiarem jej zjedzenia – to jednak historia zakończył się pozytywnie – zarówno dla dziecięcych bohaterów, jak i samej Baby Jagi.
Celem spektaklu było nakłonienie dzieci do zdrowego odżywiania i większej aktywności ruchowej. Mali widzowie dowiedzieli się jakie są zalety jedzenia warzyw i owoców, uprawiania sportu i dbania o swoje zdrowie.
Po przedstawieniu odbyły się również tematycznie połączone ze spektaklem warsztaty.
Dzieciom bardzo spodobało się aktywne uczestnictwo w spektaklu – pomagały Jasiowi przekonać Małgosię do jedzenia owoców i chętnie odpowiadały na pytania aktorek. Nie zabrakło również gimnastyki i tańca. A wszystko z dużą doza humoru.