facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

test Wyróżnienie dla gorzyckiej książnicy

b_591_394_16777215_0___images_stories_wyr2_DSC_5258.jpg

Gorzycka biblioteka po raz kolejny, już trzeci, otrzymała wyróżnienie w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Wyróżnienie zostało przyznane w ramach konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2016/2017.


Do fundacji wpłynęło ponad 70. sprawozdań z bibliotek z całej Polski, zaś fundacja nagrodziła 4. biblioteki i wyróżniła 13. placówek. To zaszczytne uhonorowanie całokształtu działań w bibliotece gorzyckiej i jej filiach jest efektem wielu aktywności podejmowanych przez gminną bibliotekę, których celem jest szeroko pojęte rozwijanie czytelnictwa.
Od początku zaistnienia w obiegu społecznym wspominanej kampanii czytelniczej, biblioteki współpracują z przedszkolami i szkołami gminy Ostrów Wlkp. Systematyczna współpraca trwająca przez cały rok przedszkolny i szkolny polegała na czytaniu literatury nawiązującej do aktualnych świąt i wydarzeń. Do wspólnego czytania biblioteki zapraszały gości: osoby wykonujące ciekawe zawody, także samorządowców i inne osoby chętne do osobistego wsparcia kampanii swym udziałem, jak choćby babcie i dziadkowie, którzy czytali okolicznościowe bajki, także swoim pociechom. Wypożyczanie książek polegało zarówno na wypożyczaniu bajeczek przedszkolakom do domów, dzięki czemu grono czytelników poszerzyło się o najmłodszych odbiorców, jak i na wypożyczaniu książek do przedszkoli, gdzie mogły być pomocne w codziennej pracy przedszkolanek. Współpraca z przedszkolami i szkołami, i następcze zawiązanie i podtrzymywanie kontaktów z rodzinami czytających dzieci, umocniło pozycję gminnej biblioteki i jej filii na mapie instytucji, które pomagają w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży. Biblioteki nagrodziły swoich najlepszych małych czytelników podczas różnorodnych imprez: w gorzyckiej książnicy zorganizowano imprezę Najlepszy Mały Czytelnik, a nagrodą dla wszystkich było teatralne przedstawienie oraz książki, także poszczególne filie nagradzały dzieci podczas zakończenia roku przedszkolnego i szkolnego, i specjalnych imprez czytelniczych jak Czytelnik Roku. Biblioteka gorzycka uczestniczyła w wielu masowych imprezach: festyny, jarmark świąteczny, podczas których na stoisku bibliotecznym miało miejsce wspólne czytanie.
Otrzymane wyróżnienie jest dla gorzyckiej biblioteki sygnałem, iż działania promujące czytanie i książki podejmowane przez bibliotekę są pozytywnie i wysoko oceniane. Za wyróżnienie serdecznie dziękujemy!
Gorzycka biblioteka i jej filie dziękują w tym miejscu wszystkim dzieciom, które tak chętnie odwiedzały w minionym roku nasze biblioteki oraz dziękuje wszystkim osobom i instytucjom z terenu gminy Ostrów Wlkp., które wspierały gorzycką książnicę w działaniach promujących czytanie.


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+