test Świąteczne zamieszanie z Teatrem Maska

b_708_407_16777215_0___images_stories_za_pasem_DSC_4356.jpg

Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich i jej filie gościły w swoich murach Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Tym razem aktorzy wprowadzili małych widzów w świąteczny, bajkowy klimat spektaklem „Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach!".

Gdzie trafiają listy pisane przez dzieci, jeśli nie bezpośrednio do Świętego Mikołaja? Kto stoi za zamieszaniem prezentowym? Te i inne problemy do rozwiązania czekały na główną bohaterkę przedstawienia – Michalinkę, która tak bardzo chciała dostać w prezencie prawdziwego przyjaciela. Dziewczynka przy pomocy renifera Jelenia, Śnieżynki oraz publiczności starała się dociec, kto jest winny corocznemu podmienianiu prezentów. Czyżby Święty Mikołaj pomylił listy od dzieci? A może to wina Rolnika? Po wielu zabawnych perypetiach udało się znaleźć winowajcę – złośliwego skrzata Zołzę.
W trakcie przedstawienia aktorki zaangażowały przybyłe dzieci do aktywnego udziału. Publiczność była zachwycona grą aktorską i kolorowymi kostiumami. Po minach i entuzjazmie młodych widzów, można zdecydowanie stwierdzić, że spektakl dostarczył dużo śmiechu i radości, a także niezapomnianych wrażeń.
Świąteczne spektakle można było obejrzeć w bibliotekach w: Lamkach, Topoli Małej, Lewkowie, Wtórku i Gorzycach Wielkich.

Gorzyce Wielkie

Lamki