test Słodkie misowe święto w Gorzycach Wielkich

b_496_331_16777215_0___images_stories_biszkopt_DSC_3411.jpg

Słodkie i misiowe były kolejne kulinarne warsztaty zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich wspólnie z miejscową radną, panią Agnieszką Głowacką.

W poniedziałkowy poranek, 27 listopada, do gorzyckiej książnicy przybyli pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami na świętowanie Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki. Gościem była również Agnieszka Głowacka – radna gminy Ostrów Wielkopolski oraz właścicielka firmy cateringowej „Przysmaki od Agi”. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom pani Agnieszka przeczytała jedną z przygód Kubusia Puchatka. Następnie dzieci pod jej okiem dekorowały biszkoptowe misie. Zadaniem dzieci było jak najpiękniejsze udekorowanie słodkich misiów. Służyły im do tego między innymi miód, płatki czekoladowe, dżem, pisaki z kolorowym lukrem, rodzynki. Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali z niecierpliwością, była degustacja swojego biszkoptu. Na zakończenie kulinarnej przygody, na każdego małego uczestnika czekał wyjątkowy upominek ufundowany przez panią Agnieszkę - łopatki z napisem MasterChef Gorzyce Wielkie. Następnie dzieci kolorowały misiową kolorowankę za co otrzymały odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia.