facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

test Spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel w Daniszynie i w Wysocku Wielkim

b_302_455_16777215_0___images_stories_roksana_DSC_1884.jpgDwie nasze biblioteki, w Daniszynie oraz w Wysocku Wielkim, odwiedziła w miniony wtorek, 26. września, autorka książek dla dzieci i młodzieży, Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Garść informacji o autorce: laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka" 2009. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka", a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka". Jej bajki i opowiadania ukazują się w Świerszczyku (wcześniej także w Misiu). W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis" (za wydawnictwem Bajka).
Wśród tytułów książek Roksany Wróbel znajdują się m.in. seria o ryjówce Florce, "Gębolud", "Kamienica", "Królewna", "Sznurkowa Historia", "Siedmiu wspaniałych", a także "Rozmowy ze świnką Halinką". Dzieci przybyłe na spotkania autorskie wcześniej zapoznały się z niektórymi książkami naszego gościa. Entuzjastycznie powitały "na żywo" autorkę Gęboluda i przygód Florki. Do wymienionych książek dzieci wykonały wcześniej ilustracje. Część rysunków z Daniszyna trafiła do pięknej teczki z podziękowaniami na pamiątkę, zaś na reszcie prac plastycznych, także z Wysocka Wielkiego, pojawiła się specjalna, pamiątkowa pieczątka z ryjówką Florką. Dzieci wysłuchały opowieści o swoich ulubionych bohaterach, zobaczyły i poprzytulały się do bohaterów-maskotek. Autorka pokazała także na przykładzie swoich dzieł etapy powstawania książek i tu dzieci uczestniczyły w prezentacji, wcielając się kolejno w rolę pisarza, ilustratora, korektora, grafika, wydawcy, księgarza, bibliotekarza i innych. Dzieci zadawały pytania, np. o okoliczności miejsca i czasu powstawania książek, o najnowsze dzieła, o posiadane zwierzątka, o ulubione książki z dzieciństwa (były to "Dzieci z Bullerbyn" i opowieści o Muminkach) i wiele innych. Po literackich opowieściach przyszedł czas na podziękowania, autografy i pamiątkowe zdjęcia.
Spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel były częścią projektu "Wędrówki literackie w czasie i przestrzeni", na który Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+