test Biblioteki żegnają przedszkolaków

b_510_338_16777215_0___images_stories_lew2017_DSC_1504.jpg

Tradycją już jest, że corocznie w czerwcu bibliotekarki z gorzyckiej książnicy i jej filii, żegnają najstarszych przedszkolaków, którzy od września rozpoczynają naukę w szkole.

Przez cały rok szkolny w bibliotekach w Gorzycach Wielkich, Daniszynie, Lewkowie, Sobótce, Lamkach, Franklinowie, Topoli Małej i Szczurach wspólnie z miejscowymi przedszkolami prowadzone są systematyczne spotkania propagujące częste czytanie dzieciom książek, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Okazji do czytania dzieciom jest wiele, a my staramy się wykorzystać każdą by rozbudzić wśród dzieci pasję czytania, która wpływa nie tylko na twórcze myślenie i rozwój wyobraźni, ale też pomaga w doskonałym opanowaniu ojczystego języka.
W czerwcu odbyły się ostatnie spotkania czytelnicze z przedszkolakami, które były również okazją do podziękowania dzieciom za cały rok wspólnego czytania książeczek, a nauczycielom za współpracę i propagowanie akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Mali słuchacze, z którymi nie zobaczymy się już od września w przedszkolu otrzymali oprócz tradycyjnych kolorowanek, dyplomy z podziękowaniem, pamiątkowe książki oraz odznaki „Małego przyjaciela książek".
Wszystkim dzieciom życzymy słonecznego wypoczynku i wielu wakacyjnych przygód, a tym maluchom, które od września rozpoczynają nową szkolną drogę edukacji, życzymy, aby była ona radosna i ciekawa.

GORZYCE WIELKIE

DANISZYN