test Pasowanie na czytelników

b_539_229_16777215_0___images_stories_kulinska_DSC_0929.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich gościła pierwszoklasistów, aby uroczyscie przyjąć ich do grona czytelników.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzych Wielkich, 14 czerwca gościła pierwszoklasistów z miejscowej szkoły. Uczniowie przybyli wraz z wychowawczynią Arletą Welsandt oraz ze swimi bliskimi. Zaprezentowali wspaniałe przedstawienie, podczas którego dzięki tajemniczej wróżce zamienili się w postacie z bajek. Przedstawili swoich bohaterów, a gdy ponownie stali się uczniami wykonali piosenkę „Litery" tworząc hasło KSIĄŻKA. Punktem kulminacyjnym było złożenie przyrzeczenia o dobrym traktowaniu książek oraz pasowanie na czytelnika przez dyrektora gorzyckiej książnicy: Dariusza Pryczaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Następnie wysłuchały bajki „Franklin i książka z biblioteki" oraz dowiedziały się jak należy dbać o książki. Na zakończenie każdy pierwszoklasista mógł zapisać się do biblioteki i wypożyczyć wybrane przez siebie książki.
Podczas uroczystości obecny był wicedyrektor szkoły: Jarosław Nowacki oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego: Agnieszka Kulińska.